Příjemnou noc, dnes je pátek 5.6.2020
svátek slaví Dobroslav,
zítra Norbert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
studnaV plném běhu je vyšetřování okolností otřesného nálezu tělesných pozůstatků ve studni na pozemku Základní školy ve Ptení, o kterém jsme informovali v předešlém vydání Večerníku. Přestože výsledky pitvy ještě nejsou známy, vše nasvědčuje tomu, že kostra patří nebohému Jaroslavu Trbuškovi ze Ptení. Ten před třemi lety zmizel z domova jen pár desítek metrů vzdáleného od zmíněné studny. Jak už to však chodí, vyrojily se během minulého týdne okolo tohoto případu až neskutečné fámy, které však policie v pátek důrazně vyvrátila...

„Ta kostra nepatří panu Trbuškovi, ale nějakému devětadvacetiletému muži, který tu před časem taky zmizel,“ zjistili jsme při našich cestách po Konicku od ženy, která se tvářila velmi informovaně. „Slyšela jsem to v rádiu a tady už o tom mluví taky hodně lidí,“ dodala. Při ověřování této i dalších zpráv z průběhu vyšetřování jsme zjistili, že jde o totální nesmysl! „Jde o standardní spekulaci, takových se při podobných neštěstích objeví vždy několik. Věřím, že do týdne, maximálně čtrnáctí dní bude jasno v tom, komu tělesné pozůstatky patří,“ sdělil Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Jak dodal, bohužel pro jeho rodinu, zatím veškeré poznatky nasvědčují tomu, že jde skutečně o tři roky pohřešovaného Jaroslava Trbuška. „Máme zatím k dispozici dílčí výsledky pitvy, která neprokázala cizí zavinění na smrti člověka nalezeného ve studni,“ uvedl šéf prostějovské policie. Jak jsme se dále dozvěděli, mrtvola byla skutečně oblečena do tepláků, ve kterých byl pan Trbušek viděn v roce 2009 naposledy. V kapse nebožáka byly nalezeny klíče, které kriminalisté očistili a posléze zjistili, že patří k domu i bytu pohřešovaného. „Muž nalezený ve studni měl navíc krátké šedivé vlasy,“ přidal další indicii Pavel Novák.

Jakmile se zjistí identita těla, práce pro prostějovskou kriminálku zřejmě skončí. Veřejnost si ovšem stále láme hlavu nad tím, jak je možné, že nešťastník byl nalezen ve studni, která byla zakrytá těžkým betonovým poklopem. „S největší pravděpodobností šlo o nešťastnou událost. Muž si mohl sednout na okraj studny a spadnout do ní. Uvnitř byly napadané větve a další nepořádek, pod kterým jeho tělo nebylo vidět. Někdo druhý pak mohl studnu z bezpečnostních důvodů zavřít s tím, že si těla nemusel všimnout,“ nabídl možné vysvětlení Pavel Novák.

Smutným zjištěním také zůstává, že před třemi lety hledaly Jaroslava Trbuška stovky lidí. Bohužel i v kilometry vzdálených lesích a sousedních obcích. Nikoho ovšem nenapadlo se podívat do studny jen pár metrů od jeho domova…

Prostějovský Večerník samozřejmě i nadále bude sledovat průběh vyšetřování tohoto tragického případu. Jak sdělila policie, v nejbližších dnech by už měla disponovat výsledky pitvy a znát tak identitu muže nalezeného ve studni v pteňské základní škole. Všem drbům tak bude učiněna přítrž.

Total Comments

 • Tabory Pavlík
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments