Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
studnaV plném běhu je vyšetřování okolností otřesného nálezu tělesných pozůstatků ve studni na pozemku Základní školy ve Ptení, o kterém jsme informovali v předešlém vydání Večerníku. Přestože výsledky pitvy ještě nejsou známy, vše nasvědčuje tomu, že kostra patří nebohému Jaroslavu Trbuškovi ze Ptení. Ten před třemi lety zmizel z domova jen pár desítek metrů vzdáleného od zmíněné studny. Jak už to však chodí, vyrojily se během minulého týdne okolo tohoto případu až neskutečné fámy, které však policie v pátek důrazně vyvrátila...

„Ta kostra nepatří panu Trbuškovi, ale nějakému devětadvacetiletému muži, který tu před časem taky zmizel,“ zjistili jsme při našich cestách po Konicku od ženy, která se tvářila velmi informovaně. „Slyšela jsem to v rádiu a tady už o tom mluví taky hodně lidí,“ dodala. Při ověřování této i dalších zpráv z průběhu vyšetřování jsme zjistili, že jde o totální nesmysl! „Jde o standardní spekulaci, takových se při podobných neštěstích objeví vždy několik. Věřím, že do týdne, maximálně čtrnáctí dní bude jasno v tom, komu tělesné pozůstatky patří,“ sdělil Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Jak dodal, bohužel pro jeho rodinu, zatím veškeré poznatky nasvědčují tomu, že jde skutečně o tři roky pohřešovaného Jaroslava Trbuška. „Máme zatím k dispozici dílčí výsledky pitvy, která neprokázala cizí zavinění na smrti člověka nalezeného ve studni,“ uvedl šéf prostějovské policie. Jak jsme se dále dozvěděli, mrtvola byla skutečně oblečena do tepláků, ve kterých byl pan Trbušek viděn v roce 2009 naposledy. V kapse nebožáka byly nalezeny klíče, které kriminalisté očistili a posléze zjistili, že patří k domu i bytu pohřešovaného. „Muž nalezený ve studni měl navíc krátké šedivé vlasy,“ přidal další indicii Pavel Novák.

Jakmile se zjistí identita těla, práce pro prostějovskou kriminálku zřejmě skončí. Veřejnost si ovšem stále láme hlavu nad tím, jak je možné, že nešťastník byl nalezen ve studni, která byla zakrytá těžkým betonovým poklopem. „S největší pravděpodobností šlo o nešťastnou událost. Muž si mohl sednout na okraj studny a spadnout do ní. Uvnitř byly napadané větve a další nepořádek, pod kterým jeho tělo nebylo vidět. Někdo druhý pak mohl studnu z bezpečnostních důvodů zavřít s tím, že si těla nemusel všimnout,“ nabídl možné vysvětlení Pavel Novák.

Smutným zjištěním také zůstává, že před třemi lety hledaly Jaroslava Trbuška stovky lidí. Bohužel i v kilometry vzdálených lesích a sousedních obcích. Nikoho ovšem nenapadlo se podívat do studny jen pár metrů od jeho domova…

Prostějovský Večerník samozřejmě i nadále bude sledovat průběh vyšetřování tohoto tragického případu. Jak sdělila policie, v nejbližších dnech by už měla disponovat výsledky pitvy a znát tak identitu muže nalezeného ve studni v pteňské základní škole. Všem drbům tak bude učiněna přítrž.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments