Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velkou policejní dohru má hromadná rvačka pěti mladíků na únorovém maturitním plese jedné z prostějovských středních škol. V sále Společenského domu napadl třiadvacetiletý mladík čtyři stejně staré hosty bálu. Dva z nich po potyčce museli vyhledat lékaře a jejich zdravotní následky donutily policisty přestupek překvalifikovat na trestný čin!


Policie se dodnes zabývá případem incidentu na maturitním plese, při kterém první únorový den mladý muž fyzicky napadl čtyři vrstevníky. „Z přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví podezírají prostějovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějova. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit prvního února tohoto roku před půlnocí tím, že ve Společenském domě v Komenského ulici postupně fyzicky napadl čtyři muže ve věku od jedenadvaceti do čtyřiadvaceti let. Dva z napadených museli vyhledat lékařské ošetření. Věc policisté původně kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití. Po provedeném šetření a také s ohledem na následky na zdraví poškozených byla věc překvalifikována na trestný čin,“ prozradil Večerníku František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
S ohledem na novou právní kvalifikaci činu hrozí mladíkovi vězení! „Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ dodal policejní mluvčí. (mik)

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar