Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velkou policejní dohru má hromadná rvačka pěti mladíků na únorovém maturitním plese jedné z prostějovských středních škol. V sále Společenského domu napadl třiadvacetiletý mladík čtyři stejně staré hosty bálu. Dva z nich po potyčce museli vyhledat lékaře a jejich zdravotní následky donutily policisty přestupek překvalifikovat na trestný čin!


Policie se dodnes zabývá případem incidentu na maturitním plese, při kterém první únorový den mladý muž fyzicky napadl čtyři vrstevníky. „Z přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví podezírají prostějovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějova. Těchto skutků se měl podezřelý dopustit prvního února tohoto roku před půlnocí tím, že ve Společenském domě v Komenského ulici postupně fyzicky napadl čtyři muže ve věku od jedenadvaceti do čtyřiadvaceti let. Dva z napadených museli vyhledat lékařské ošetření. Věc policisté původně kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití. Po provedeném šetření a také s ohledem na následky na zdraví poškozených byla věc překvalifikována na trestný čin,“ prozradil Večerníku František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
S ohledem na novou právní kvalifikaci činu hrozí mladíkovi vězení! „Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ dodal policejní mluvčí. (mik)

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments