Příjemnou noc, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Policisté stíhají šestapadesátiletého muže z nejmenované obce prostějovského regionu za útok jeho vlastního psa. Rozzuřené a špatně hlídané zvíře koncem února letošního roku atakovalo ženu, které ošklivě pokousalo obličej. Postižená i přes lékařskou péči bude mít trvalé následky. Majiteli psa teď hrozí kriminál. A co je horší, podle svědků nešlo zdaleka o první agresi na jiného člověka...„Z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti podezírají policisté obvodního oddělení Prostějov 2 šestapadesátiletého muže z obce na Prostějovsku. Muži policisté kladou za vinu, že řádně nezabezpečil svého psa rasy švýcarský salašnický pes. V důsledku toho došlo koncem února tohoto roku v jeho rodinném domě k napadení devětapadesátileté ženy, která u něj byla na návštěvě. Nezajištěný pes poškozenou pokousal v obličejové části hlavy. I přes lékařskou péči ženě po zranění zůstane trvalá deformace části obličeje,“ poskytl médiím tuto zprávu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Majitel psa, kterého si řádně nezabezpečil, se teď zcela jistě ocitne před soudem a reálně mu hrozí dvouleté vězení. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který podezřelému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V rámci provedeného prověřování policisté mimo jiné zjistili, že bylo již řešeno několik případů drobných útoků tohoto psa na lidi,“ doplnil Kořínek.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments