Dobré dopoledne, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 penizeInspektoři prostějovské hospodářské kriminálky mají na pažbách svých „zbraní“ pořádný zářez! Podařilo se jim totiž odhalit a zadokumentovat neskutečné podvody čtyřiapadesátiletého muže, který odebíral zboží pro svoji elektroprodejnu v centru města a také si od různých firem i fyzických osob půjčoval statisícové částky. Zboží ovšem neplatil a dluhy zásadně nevracel. Ty během posledních tří let jeho rejdů a nekalých praktik narostly do astronomické výše šesti milionů korun!

„Z trestných činů zpronevěry a podvodu je obviněn třiapadesátiletý muž z Prostě-jovska, který od července 2011 do ledna 2013 pod záminkou různých legend připravil jak fyzické osoby, tak i firmy, celkem o šest miliónů korun,“ seznámil Večerník se základním faktem Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Chlápek vlastnící jednu z pro-dejen v centru Prostějova využíval do jisté míry velké důvěřivosti jednotlivců i růz-ných společností.

„Tento muž si pod záminkou své majetnosti, ochotě včas a řádně splácet, půjčil v šesti případech od osob a firem peníze, které užil pro vlastní potřebu. V dalším případě objednal dvakrát na jméno své manželky zboží, a to bez jejího vědomí, které nezaplatil a užil pro vlastní potřebu. Následně pod záminkou financování svých obchodů v supermarketech, převzal od firmy zhodnocené výrobky, které prodal a peníze rovněž využil pro sebe. V posledním případě si pořídil vozidlo, za které neuhradil ani část kupní ceny. Toto auto pak následně prodal autobazaru v Olomouci,“ vypočítal prokázané skutky trestné činnosti podvodníka mluvčí krajské policie Josef Bednařík.

Podle něho se prohýřené peníze nenašly, prostějovská hospodářská kriminálka zabavila pouze uvedené vozidlo, které už stačil prodat. „Do současné doby evidujeme celkem pět poškozených subjektů, ale není vyloučeno, že poškozeným může být více. Proto bychom chtěli apelovat na další osoby nebo firmy, které jednaly s tímto podnikatelem z Prostějovska a do současné doby jim nebyly uhrazeny pohledávky, aby se obrátily na kriminální policii v Prostějově,“ dodal Josef Bednařík.

PROSTĚJOVSKÝ  Večerník však poukázal na skute-čnost, že pokud chce policie vyzývat občany, aby se přihlásili, pokud byli tímto chlapíkem podvedeni, měli by vyše-třovatelé zveřejnit identitu podvodníka. To ale policisté odmítli s odvoláním na zákon o ochraně osobnosti.    

Muži za dosud prokázané skutky hrozí vzhledem k vysoké škodě až osmiletý kriminál!

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar