Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kočky nechytáme!

Strážníci kočky neodchytávají... V pondělí 1. července po čtvrté hodině odpolední se seniorka dožadovala přes linku 156 příjezdu hlídky z důvodu provedení odchytu kočky. Ta se zatoulala na její zahradu. Hlídka na místo vyjela a ženě se snažila objasnit situaci kolem odchytů. Kočka je volně žijící tvor a proto strážníci tyto odchyty neprovádí.

Pirát v Trávnické

Sedmnáctiletý hoch upozornil na sebe nebezpečnou jízdou po Prostějově. Předminulou sobotu 29. června bylo nahlášeno na linku 156 osobní vozidlo, jenž se riskantně prohání Winklerovou a Trávnickou ulicí, a to opakovaně. Hlídka v uvedené lokalitě vůz zastavila v okamžiku, kdy se prudce otáčel. Za volantem seděl mladík bez řidičského oprávnění a bez jakéhokoliv dokladu totožnosti. Byla přivolána Policie ČR, která z databáze zjistila jeho nacionály. Celá událost byla předána správnímu orgánu k dořešení.

Navrtal nádrže

Předminulou neděli 30. června v časných ranních hodinách v Mathonově ulici si autohlídka při dohledu na veřejný pořádek povšimla znečištění vozovky na parkovišti. Při bližší kontrole vyšlo najevo, že někdo navrtal palivové nádrže u čtyř vozů. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si celou událost převzala.

Známý týpek

V pondělí 1. července po poledni si strážník okrskové služby povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že nesmí řídit motorové vozidlo. Pětačtyřicetiletý muž však usedl za volant. Strážníkem byl v ulici Hradební zastaven. Na místo byla přivolána Policie ČR, neboť tímto jednáním je řidič podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí.

Zapomenuté květiny

Před třiadvacátou hodinu zjistila hlídka pohybující se v centru města před uzavřenou prodejnou vystavené zboží. Jednalo se o umělé květiny opatřené cenovkou, na které byla uvedena částka 1 500 korun. Majitele firmy se podařilo zkontaktovat. Dorazil na místo a  nález si převzal.

Auto bez kol

Nemilé překvapení čekalo v úterý 2. července na ženu, které patřil vůz parkující v ulici Moravská. Ten však měl nové pneumatiky, které zlákaly zloděje a auto tak skončilo na špalkách... Tohoto obrázku si povšiml kolemjdoucí a upozornil na to prostřednictvím linky 156. Strážník okrskové služby majitelku vozu vyrozuměl. Jelikož se pachatele vypátrat nepodařilo, věc byla postoupena Policii ČR.

Nepustil ho do busu

Ve středu 3. července v podvečer na linku 156 sdělil řidič autobusu, že na zastávce v ulici Vápenice se mu do vozu dobývá opilec. Vyslaná hlídka na uvedeném místě zastihla jen třiačtyřicetiletého cestujícího, značně posilněného alkoholem. Vysvětlila mu důvod jeho odmítnutí. Řidič se zachoval podle pravidel přepravního řádu

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar