Dobré odpoledne, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 pistolMyslel, že se jedná o zloděje. Šlo ale o trestuhodný omyl muže, který se s pistolí v ruce jal chránit majetek jiných lidí. Přímo na náměstí T. G. Masaryka zasahovali uprostřed minulého týdne městští strážníci proti chlápkovi, který pažbou své pistole rozbil hlavu domnělému zloději…

„Před čtrnáctou hodinou došlo ve středu desátého července v centru města k potyčce dvou osob. Strážníci při příjezdu na náměstí spatřili sedícího muže, kterému tekla krev z ucha. Tento ukázal na opodál stojícího chlapíka, jenž mu měl uštědřit ránu krátkou střelnou zbraní do obličeje,“ uvedla Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

„Útočník hlídce vypověděl, že měl napadeného za zloděje jízdního kolo. Povšiml si ho, jak u stojanu s bicykly začal odšroubovávat ventilek u jednoho z nich. Na dotaz, co to provádí, podezřelý zareagoval slovy, ať se nestará a vykročil proti němu. Nato vytáhl z batohu legálně drženou střelnou zbraň a udeřil domnělého zloděje kovovou pažbou do hlavy,“ popsala další průběh incidentu Adámková.

Hlídka tak zraněnému poskytla první pomoc a sanitka ho převezla do nemocnice. „Důvodem jednání poraněného byla obava, aby jeho známá neodjela na jízdním kole do azylového domu. Byla totiž v podnapilém stavu a on měl o ni starost. Tak jí chtěl odšroubovat z kola ventilek,“ přidala vysvětlení muže s rozbitou hlavou mluvčí městské policie. 

Událost byla pro podezření z přestupku proti občanskému soužití postoupena správnímu orgánu, kde sedmačtyřicetiletému muži hrozí pokuta až dvacet tisíc korun za ublížení na zdraví.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar