Dobré ráno, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zase měřili!

O víkendu 6. a 7. července provedli strážníci další bezpečnostní akci na měření rychlosti pomocí mobilního radaru. Jednalo se o úseky v ulici Kostelecká a u Žešova. Strážníci v těchto lokalitách přistihli celkem 15 řidičů, kteří porušili zákonem stanovený limit. Na Kostelecké ulici byla nejvyšší rychlost naměřena muži, a to 74 kilometrů v hodině. U Žešova byla přistižena žena jedoucí rychlostí 98 kilometrů za hodinu. V blokovém řízení bylo uděleno celkem 5 300 korun. V jednom případě byl přestupek předán správnímu orgánu, z řešených řidičů byli pouze čtyři z Prostějova.

Tulák s obojkem

Předminulý pátek 5. července o půl deváté ráno nahlásil muž na linku 156 nalezení psa v Rejskově ulici. Strážníci si od něj zvíře převzali a odvezli na služebnu. Přestože pes očipován byl, nepodařilo se majitele zjistit. Číslo čipu totiž nebylo v evidenci nalezeno. Ani po dvou dnech si páneček pro psa nepřišel a tak bígl putoval do útulku v Čechách pod Kosířem.

„Botičku“ přivítala

Nepříjemnou událost zažila pátého července čtyřiapadesátiletá zákaznice v obchodním domě na Okružní ulici. Při nakupování nechala tašku bez dozoru a přišla nejen o ní, ale i o jediné klíčky od vozidla, peněženku a mobilní telefon. Pachatele se v daném čase nalézt nepodařilo. Na vůz poškozené dali strážníci botičku, aby nedošlo k případné krádeži motorového vozidla. 

Komu schází „litr“?

V podvečerních hodinách předminulý pátek prostřednictvím linky 156 sdělil muž nález bankovek v celkové hodnotě 1 000 korun na bankomatu v obchodním domě na Plumlovské ulici. Strážníci finanční obnos převzali a odevzdali pobočce České spořitelny. 

Opilec na kole

Opilý cyklista neviděl na svém stavu nic špatného! Takto zhodnotil své jednání dvaatřicetiletý muž, který byl hlídkou zastaven pro svoji nebezpečnou jízdu. Jel nejistě po celé šířce komunikace v Brněnské ulici. Při dechové zkoušce mu strážníci naměřili 1,8 promile alkoholu. Věc byla předána správnímu orgánu, kde cyklistovi hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun plus jeden tisíc korun správní poplatek.

Vykradli automat

Automat na mléko neodolal nezvaným návštěvníkům. Ve středu před pátou hodinou ranní oznámila žena na linku 156 poškození automatu na mléko umístěného v ulici Krasická u aquaparku. Vyslaní strážníci na místě zjistili, že byla vypáčena dvířka a zcizen mincovník. Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost na místě převzala.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar