Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Auto není trezor! Tuto neustále se opakující formulku, kterou policisté při všech preventivních akcích stále trpělivě upozorňují všechny majitele vozidel, nebrali vůbec v potaz mladá slečna ani postarší muž, kteří minulé pondělí ponechali ve svých zaparkovaných automobilech viditelně umístěné peněženky. Jako by zlodějům vzkázali: „Vezměte si je!“ Pak se nemohli divit, že dva pachatelé nabízené možnosti dostali a šrajtofle si po rozbití okna na dveřích vozidel osvojili...


Během pondělí 29. července došlo na Prostějovsku ke dvěma podobným případům, při kterých se vykradači dostali do vozidel celkem jednoduchým způsobem. „Nejprve v době od 10:30 do 13:00 hodin se dosud nezjištěný pachatel vloupal do Škody Octavie zaparkované v ulici U Hřiště ve Smržicích. Po rozbití okénka pachatel z vozidla odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí dvou set korun. Újmu způsobenou poškozením vozidla jeho čtyřiadvacetiletá majitelka vyčíslila na dva tisíce korun. Škodu způsobenou odcizením peněženky pak na 700 korun,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. Jak připomněl, mladá řidička ponechala šrajtofli v autě viditelně vystavenou, čímž pachateli dala možnost si ji vzít...
Podobně se zachoval muž, který vykradené auto našel u prostějovského hřbitova. „Vloupání do automobilu opět kvůli viditelně umístěné peněžence šetří prostějovští policisté. Dojít k němu mělo kolem poledne na parkovišti u hřbitova v Brněnské ulici. Pro peněženku uloženou do přihrádky dveří Peugeotu 206 se pachatel nahnul po rozbití skleněné výplně dveří u řidiče. S peněženkou její třiašedesátiletý majitel přišel i o osobní doklady a platební kartu. Škodu způsobenou odcizením věcí vyčíslil na dvě stě korun. Škodu způsobenou poškozením automobilu pak na čtyři a půl tisíce korun,“ potvrdil druhý případ Kořínek.
Policisté při obou šetřeních zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za ty pachatelům v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal tiskový mluvčí.


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments