Dobré poledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To snad není pravda! Předminulou neděli došlo k násilnému incidentu na břehu Podhradského rybníka v Plumlově. Dva muži, z nichž ten starší byl opilý, jak zákon káže, napadli pracovníky České společnosti ornitologické. Ti ve snaze okroužkovat labutě ptáky zalehli svými těly. Útočníci, kteří je zpozorovali z nedalekého kempu, si mysleli, že labutě týrají, a rozběhli si to s nimi vyřídit. Došlo i na pěsti.

Dobré úmysly, ale kvůli nedorozumění vedly k fyzickému incidentu. „V neděli pětadvacátého srpna po čtrnácté hodně došlo na pláži Podhradského rybníka v Plumlově k incidentu mezi několika osobami. Čtyři pracovníci, kteří tam jménem České společnosti ornitologické prováděli kroužkování labutí, byli napadeni dvěma muži. Důvodem byla snaha ochránit labutě před domnělým týráním,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Při kroužkování dvou labutí je jednačtyřicetiletý muž a patnáctiletý mladík svými těly zasedli a tím je znehybnili, aby je mohli označit. „V tom na místo z nedalekého autokempu přiběhli muži ve věku 45 a 51 let. Starší z útočníků měl patnáctiletého kroužkovatele uhodit a po uchopení za triko s ním prudce smýknout do strany, až ten upadl ze znehybněné labutě. Poté měl útočník fyzicky napadnout i třiačtyřicetiletou spolupracovnici kroužkovatelů. Při incidentu ránu od jednačtyřicetiletého kroužkovatele utržil i starší z útočníků. Mladší z násilníků se sporu zúčastnil pouze verbálně,“ popsal vyhrocenou situaci policejní mluvčí.
Ke zranění osob, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření, při incidentu naštěstí nedošlo. „Roztržením trika mladého ornitologa byla způsobena škoda ve výši tří set korun. U všech aktérů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu. Starší z útočníků nadýchal přes dvě promile, ostatní dechové zkoušky byly negativní. Věc pro podezření z přestupků proti občanskému soužití a přestupku proti majetku šetří plumlovští policisté,“ doplnil Kořínek.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments