Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To snad není pravda! Předminulou neděli došlo k násilnému incidentu na břehu Podhradského rybníka v Plumlově. Dva muži, z nichž ten starší byl opilý, jak zákon káže, napadli pracovníky České společnosti ornitologické. Ti ve snaze okroužkovat labutě ptáky zalehli svými těly. Útočníci, kteří je zpozorovali z nedalekého kempu, si mysleli, že labutě týrají, a rozběhli si to s nimi vyřídit. Došlo i na pěsti.

Dobré úmysly, ale kvůli nedorozumění vedly k fyzickému incidentu. „V neděli pětadvacátého srpna po čtrnácté hodně došlo na pláži Podhradského rybníka v Plumlově k incidentu mezi několika osobami. Čtyři pracovníci, kteří tam jménem České společnosti ornitologické prováděli kroužkování labutí, byli napadeni dvěma muži. Důvodem byla snaha ochránit labutě před domnělým týráním,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Při kroužkování dvou labutí je jednačtyřicetiletý muž a patnáctiletý mladík svými těly zasedli a tím je znehybnili, aby je mohli označit. „V tom na místo z nedalekého autokempu přiběhli muži ve věku 45 a 51 let. Starší z útočníků měl patnáctiletého kroužkovatele uhodit a po uchopení za triko s ním prudce smýknout do strany, až ten upadl ze znehybněné labutě. Poté měl útočník fyzicky napadnout i třiačtyřicetiletou spolupracovnici kroužkovatelů. Při incidentu ránu od jednačtyřicetiletého kroužkovatele utržil i starší z útočníků. Mladší z násilníků se sporu zúčastnil pouze verbálně,“ popsal vyhrocenou situaci policejní mluvčí.
Ke zranění osob, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření, při incidentu naštěstí nedošlo. „Roztržením trika mladého ornitologa byla způsobena škoda ve výši tří set korun. U všech aktérů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu. Starší z útočníků nadýchal přes dvě promile, ostatní dechové zkoušky byly negativní. Věc pro podezření z přestupků proti občanskému soužití a přestupku proti majetku šetří plumlovští policisté,“ doplnil Kořínek.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments