Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem dubna 2019 v odpoledních hodinách se do bytu jednaosmdesátileté ženy v panelovém domě nedaleko centra města Prostějova vloudila neznámá žena. Vymyslela si příběh o tom, že potřebuje počkat na svou známou bydlící v sousedním domě. Seniorka legendě uvěřila a zcela neznámou osobu si do bytu pustila. A to neměla dělat...Čtyřiapadesátiletá recidivistka v bytě vydržela asi půl hodiny. Pohostinství seniorky ovšem zneužila a v nestřežené chvíli jí z peněženky ukradla finanční hotovost jeden tisíc korun. Po čtyřech měsících se protřelou zlodějku podařilo policistům vypátrat.
„Provedeným šetřením se jako podezřelou z činu podařilo ustanovit čtyřiapadesátiletou ženu z Příbrami, po které bylo poté vyhlášeno pátrání. V neděli prvního září v dopoledních hodinách byla podezřelá zadržena a poté eskortována do Prostějova. Následující den si od prostějovských kriminalistů převzala sdělení obvinění z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež,“ zvěstoval dobrou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Dle kriminalistů zlodějka není v oboru žádným nováčkem. „Již dříve podobnou činnost prováděla v rámci celé republiky. Trest odnětí svobody v délce jednadvaceti měsíců uložený Okresním soudem v Benešově vykonala v říjnu 2018. S ohledem na recidivu ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uvedl Hejtman.

Pozor na vnuka v nesnázích!

Senioři by nikdy neměli pouštět cizího člověka do bytu, vyšší finanční částky by měli ukládat do banky a pořídit si řetízek na dveře, který by měl zabránit vniknutí cizího člověka. „Protože si zloději často předem tipují své oběti, pokuste se jim neprozrazovat, že jste staršího věku či že žena žije v bytě sama. Například na jmenovku na zvonek či poštovní schránku umístěte raději neutrální příjmení než ženské jméno. Například přestože žije žena sama, je bezpečnější označení Novákovi než například Jarmila Nováková,“ doporučil policejní tiskový mluvčí, podle něhož se v této souvislosti často objevují telefonáty lidí vydávajících se za vnuka v nesnázích, který rychle potřebuje peníze. „Pro ty si pak pošle kamaráda, protože sám údajně nemůže,“ prozradil Libor Hejtman.
Zloději se často také vydávají za zástupce nějaké firmy, nejčastěji dodavatele energií, kteří chtějí seniorům „vrátit“ přeplatek. „Pokud vás navštíví zástupce nějaké firmy, chtějte vidět služební průkaz, a pokud není návštěva předem ohlášená, telefonicky si ji u firmy ověřte. Teprve poté můžete pracovníka vpustit k zařízení instalovanému v bytě,“ uzavřel s jasnými vzkazy, čím a jak se řídit.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments