Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem dubna 2019 v odpoledních hodinách se do bytu jednaosmdesátileté ženy v panelovém domě nedaleko centra města Prostějova vloudila neznámá žena. Vymyslela si příběh o tom, že potřebuje počkat na svou známou bydlící v sousedním domě. Seniorka legendě uvěřila a zcela neznámou osobu si do bytu pustila. A to neměla dělat...Čtyřiapadesátiletá recidivistka v bytě vydržela asi půl hodiny. Pohostinství seniorky ovšem zneužila a v nestřežené chvíli jí z peněženky ukradla finanční hotovost jeden tisíc korun. Po čtyřech měsících se protřelou zlodějku podařilo policistům vypátrat.
„Provedeným šetřením se jako podezřelou z činu podařilo ustanovit čtyřiapadesátiletou ženu z Příbrami, po které bylo poté vyhlášeno pátrání. V neděli prvního září v dopoledních hodinách byla podezřelá zadržena a poté eskortována do Prostějova. Následující den si od prostějovských kriminalistů převzala sdělení obvinění z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež,“ zvěstoval dobrou zprávu Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Dle kriminalistů zlodějka není v oboru žádným nováčkem. „Již dříve podobnou činnost prováděla v rámci celé republiky. Trest odnětí svobody v délce jednadvaceti měsíců uložený Okresním soudem v Benešově vykonala v říjnu 2018. S ohledem na recidivu ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uvedl Hejtman.

Pozor na vnuka v nesnázích!

Senioři by nikdy neměli pouštět cizího člověka do bytu, vyšší finanční částky by měli ukládat do banky a pořídit si řetízek na dveře, který by měl zabránit vniknutí cizího člověka. „Protože si zloději často předem tipují své oběti, pokuste se jim neprozrazovat, že jste staršího věku či že žena žije v bytě sama. Například na jmenovku na zvonek či poštovní schránku umístěte raději neutrální příjmení než ženské jméno. Například přestože žije žena sama, je bezpečnější označení Novákovi než například Jarmila Nováková,“ doporučil policejní tiskový mluvčí, podle něhož se v této souvislosti často objevují telefonáty lidí vydávajících se za vnuka v nesnázích, který rychle potřebuje peníze. „Pro ty si pak pošle kamaráda, protože sám údajně nemůže,“ prozradil Libor Hejtman.
Zloději se často také vydávají za zástupce nějaké firmy, nejčastěji dodavatele energií, kteří chtějí seniorům „vrátit“ přeplatek. „Pokud vás navštíví zástupce nějaké firmy, chtějte vidět služební průkaz, a pokud není návštěva předem ohlášená, telefonicky si ji u firmy ověřte. Teprve poté můžete pracovníka vpustit k zařízení instalovanému v bytě,“ uzavřel s jasnými vzkazy, čím a jak se řídit.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments