Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Naprosto nepoučitelní! Ne všichni cyklisté si zvykli na to, že stejně jako řidiči motorových vozidel nesmějí ani před jízdou na kole požít žádný alkohol. Minulou středu během pouhých tří hodin však policisté přímo v Prostějově odhalili hned čtyři opilé účastníky silničního provozu jedoucí na bicyklu. Všechny čeká zpověď u správního orgánu, kde jim hrozí mastné pokuty.Ve středu 25. září mezi dvacátou první hodinou a půlnocí odhalili prostějovští policisté čtyři cyklisty pod vlivem alkoholu. „Prvního kontrolovali na ulici Husova a ten se přiznal, že vypil před jízdou dvě piva. Dechová zkouška požití alkoholu potvrdila, protože nadýchal 0,5 promile. Dalšího hříšníka, nebo přesněji řečeno hříšnici, zastavila hlídka o hodinu později na ulici Martinákova, protože žena po uvedené ulici kličkovala a její jízda byla očividně nekoordinovaná. Dechová zkouška s hodnotou 1, 67 promile alkoholu v dechu byla výsledkem jejího předchozího vypití pěti panáků tvrdého alkoholu,“ informovala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Třetího cyklistu s pozitivním testem na předchozí požití alkoholických nápojů zastavila a kontrolovala hlídka policistů v ulici Sokolská. „Výtečník uvedl, že vypil tři piva a s naměřenými hodnotami 0, 77 a 0, 79 promile souhlasil. Posledního zachytila hlídka pár minut po dvacáté třetí hodině ve Svatoplukově ulici. Také on se přiznal k požití sedmi půllitrů piva, které vypil v průběhu odpoledne a večera a při dechové zkoušce se hladina zastavila na 0, 94 promile. Všichni cyklisté s naměřenými hodnotami souhlasili a po kontrole odešli po svých. Jejich protiprávní jednání bude řešit příslušný správní orgán,“ uvedla dále Zajícová.


Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments