Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Naprosto nepoučitelní! Ne všichni cyklisté si zvykli na to, že stejně jako řidiči motorových vozidel nesmějí ani před jízdou na kole požít žádný alkohol. Minulou středu během pouhých tří hodin však policisté přímo v Prostějově odhalili hned čtyři opilé účastníky silničního provozu jedoucí na bicyklu. Všechny čeká zpověď u správního orgánu, kde jim hrozí mastné pokuty.Ve středu 25. září mezi dvacátou první hodinou a půlnocí odhalili prostějovští policisté čtyři cyklisty pod vlivem alkoholu. „Prvního kontrolovali na ulici Husova a ten se přiznal, že vypil před jízdou dvě piva. Dechová zkouška požití alkoholu potvrdila, protože nadýchal 0,5 promile. Dalšího hříšníka, nebo přesněji řečeno hříšnici, zastavila hlídka o hodinu později na ulici Martinákova, protože žena po uvedené ulici kličkovala a její jízda byla očividně nekoordinovaná. Dechová zkouška s hodnotou 1, 67 promile alkoholu v dechu byla výsledkem jejího předchozího vypití pěti panáků tvrdého alkoholu,“ informovala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Třetího cyklistu s pozitivním testem na předchozí požití alkoholických nápojů zastavila a kontrolovala hlídka policistů v ulici Sokolská. „Výtečník uvedl, že vypil tři piva a s naměřenými hodnotami 0, 77 a 0, 79 promile souhlasil. Posledního zachytila hlídka pár minut po dvacáté třetí hodině ve Svatoplukově ulici. Také on se přiznal k požití sedmi půllitrů piva, které vypil v průběhu odpoledne a večera a při dechové zkoušce se hladina zastavila na 0, 94 promile. Všichni cyklisté s naměřenými hodnotami souhlasili a po kontrole odešli po svých. Jejich protiprávní jednání bude řešit příslušný správní orgán,“ uvedla dále Zajícová.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments