Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Naprosto nepoučitelní! Ne všichni cyklisté si zvykli na to, že stejně jako řidiči motorových vozidel nesmějí ani před jízdou na kole požít žádný alkohol. Minulou středu během pouhých tří hodin však policisté přímo v Prostějově odhalili hned čtyři opilé účastníky silničního provozu jedoucí na bicyklu. Všechny čeká zpověď u správního orgánu, kde jim hrozí mastné pokuty.Ve středu 25. září mezi dvacátou první hodinou a půlnocí odhalili prostějovští policisté čtyři cyklisty pod vlivem alkoholu. „Prvního kontrolovali na ulici Husova a ten se přiznal, že vypil před jízdou dvě piva. Dechová zkouška požití alkoholu potvrdila, protože nadýchal 0,5 promile. Dalšího hříšníka, nebo přesněji řečeno hříšnici, zastavila hlídka o hodinu později na ulici Martinákova, protože žena po uvedené ulici kličkovala a její jízda byla očividně nekoordinovaná. Dechová zkouška s hodnotou 1, 67 promile alkoholu v dechu byla výsledkem jejího předchozího vypití pěti panáků tvrdého alkoholu,“ informovala Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Třetího cyklistu s pozitivním testem na předchozí požití alkoholických nápojů zastavila a kontrolovala hlídka policistů v ulici Sokolská. „Výtečník uvedl, že vypil tři piva a s naměřenými hodnotami 0, 77 a 0, 79 promile souhlasil. Posledního zachytila hlídka pár minut po dvacáté třetí hodině ve Svatoplukově ulici. Také on se přiznal k požití sedmi půllitrů piva, které vypil v průběhu odpoledne a večera a při dechové zkoušce se hladina zastavila na 0, 94 promile. Všichni cyklisté s naměřenými hodnotami souhlasili a po kontrole odešli po svých. Jejich protiprávní jednání bude řešit příslušný správní orgán,“ uvedla dále Zajícová.


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-