Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Chtěli zapít závěr pracovního dne, ovšem vzbudili nejen pohoršení na vsi. Dva dělníci ze stejné firmy se opili natolik, že si starší z nich přivodil zranění. Byl však natolik agresivní, že lékaři ze záchranky, kteří mu chtěli pomoci, byli nuceni přivolat policisty. Ti šestapadesátiletého zraněného násilníka zpacifikovali a raději jej „doprovodili“ do špitálu.„Ve středu devátého října krátce po půlnoci jsme přijali oznámení ze Záchranné služby Olomouckého kraje o potřebě asistence u agresivního pacienta v obci na Prostějovsku. Policisté na místě zjistili zraněného šestapadesátiletého muže a jeho o dvacet let mladšího kamaráda. Policisté u zraněného muže na místě potvrdili totožnost a vzhledem k jeho agresivnímu chování provedli asistenci při jeho převozu do prostějovské nemocnice,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Zraněný muž i jeho kamarád byli zjevně pod vlivem alkoholu, ale podrobit se dechové zkoušce odmítli. Kolik a jakého alkoholu uvést odmítli také. „Provedeným šetřením policisté zjistili, že muži brigádně pracují u stejné firmy. Předchozího večera po skončení práce je jejich nadřízený odvezl do místa bydliště jednoho z nich. Konec pracovního dne se rozhodli oslavit a tak společně několik hodin poté popíjeli alkohol. Když chtěl starší z mužů odejít na toaletu, nezvládl chůzi po schodech, bez cizího zavinění upadl a z asi dvanácti stupňů se skutálel na betonovou dlažbu. Prvotní pomoc mu poskytl jeho kolega, který poté zavolal sanitku,“ informoval o průběhu incidentu se zraněním mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Jak na samý závěr potvrdil, po prověření všech okolností případu policisté vyloučili cizí zavinění a věc odložili.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-