Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na sklonku minulého týdne požádala prostějovská policie o zveřejnění pátrací relace po Milanu Jelínkovi, kterého hledají strážci zákona po celé České republice. Muž podezřelý z rozsáhlé majetkové trestné činnosti by se podle některých indicií mohl pohybovat i na Prostějovsku.


„Prostějovští policisté už od 11. května tohoto roku pátrají po dvaapadesátiletém Milanu Jelínkovi, který je k trvalému pobytu hlášen ve Zlíně. Tam se však dlouhodobě nezdržuje, ale pohybuje se v komunitách osob bez domova po celém území České republiky. Není vyloučen ani jeho výskyt v okolních státech. Při svém pohybu se věnuje majetkové trestné činnosti a důvodně se domníváme, že by se mohl pohybovat také v Prostějově a jeho okolí,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Po Milanu Jelínkovi v současnosti pátrají policisté z několika útvarů napříč celou Českou republikou. „Hledaný muž má štíhlou, 173 centimetrů vysokou postavu, šedomodré oči a světle hnědé vlnité vlasy. Ty v minulosti nosil v délkách od krátkých až po středně dlouhé. Používá dioptrické brýle a nejčastěji obléká sportovní, trampské či vojenské oblečení. U sebe nosí lovecký nůž a zavírací nůž, nikdy však nebyl řešen pro násilnou trestnou činnost,“ upozornil František Kořínek, který požádal celou prostějovskou veřejnost o spolupráci při pátrání. „Jakoukoliv informaci k uvedené osobě prosím podejte policistům na bezplatnou linku 158,“ vyzývá mluvčí prostějovské policie.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-