Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kvůli vyšší půjčce muž z Prostějova souhlasil s tím, že přenechal majiteli zastavárny kromě mobilního telefonu i svůj občanský průkaz. To ale neměl dělat, stejně protiprávně se však zachoval i zastavárník. Oběma teď u správního orgánu za přestupek hrozí vysoká pokuta.


„Minulé úterý 8. října v dopoledních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení, ve kterém dotyčný muž uvedl, že jeho syn dal do zástavy svůj občanský průkaz a nyní mu ho v zastavárně odmítají vydat. K prověření celé události na místo byla vyslána hlídka. V místě bydliště byl zkontaktován oznamovatel i jeho syn. Třicetiletý syn hlídce uvedl, že v zastavárně nechal mobilní telefon, ale jelikož potřeboval větší částku peněz, tak tam dobrovolně zastavil i svůj občanský průkaz,“ prozradila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Muž si strážníkům také postěžoval, že nyní není schopen prokazovat se na úřadech. Proto chtěl občanku vrátit, což v zastavárně odmítli. „Strážníci se společně s oběma muži přesunuli do zastavárny. Tam zkontaktovali majitele provozovny a ten se skutečně doznal, že občanský průkaz třicetiletého muže do zástavy přijal, i když věděl, že je to protiprávní. Za přítomnosti hlídky byla občanka jeho majiteli vrácena. Oba pánové pak byli poučeni o svém protiprávním jednání. Podle zákona o občanských průkazech se přestupku dopustí ten, kdo poruší povinnost chránit tento doklad před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím. Dále se přestupku dopustí i ten, kdo požaduje nebo přijme občanský průkaz jako zástavu,“ vysvětlila mluvčí prostějovských strážníků. Jak Tereza Greplová ještě dodala, celý případ byl předán příslušnému správnímu orgánu, který má možnost oběma mužům udělit pokutu do výše 10 000 korun. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar