Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kvůli vyšší půjčce muž z Prostějova souhlasil s tím, že přenechal majiteli zastavárny kromě mobilního telefonu i svůj občanský průkaz. To ale neměl dělat, stejně protiprávně se však zachoval i zastavárník. Oběma teď u správního orgánu za přestupek hrozí vysoká pokuta.


„Minulé úterý 8. října v dopoledních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení, ve kterém dotyčný muž uvedl, že jeho syn dal do zástavy svůj občanský průkaz a nyní mu ho v zastavárně odmítají vydat. K prověření celé události na místo byla vyslána hlídka. V místě bydliště byl zkontaktován oznamovatel i jeho syn. Třicetiletý syn hlídce uvedl, že v zastavárně nechal mobilní telefon, ale jelikož potřeboval větší částku peněz, tak tam dobrovolně zastavil i svůj občanský průkaz,“ prozradila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Muž si strážníkům také postěžoval, že nyní není schopen prokazovat se na úřadech. Proto chtěl občanku vrátit, což v zastavárně odmítli. „Strážníci se společně s oběma muži přesunuli do zastavárny. Tam zkontaktovali majitele provozovny a ten se skutečně doznal, že občanský průkaz třicetiletého muže do zástavy přijal, i když věděl, že je to protiprávní. Za přítomnosti hlídky byla občanka jeho majiteli vrácena. Oba pánové pak byli poučeni o svém protiprávním jednání. Podle zákona o občanských průkazech se přestupku dopustí ten, kdo poruší povinnost chránit tento doklad před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím. Dále se přestupku dopustí i ten, kdo požaduje nebo přijme občanský průkaz jako zástavu,“ vysvětlila mluvčí prostějovských strážníků. Jak Tereza Greplová ještě dodala, celý případ byl předán příslušnému správnímu orgánu, který má možnost oběma mužům udělit pokutu do výše 10 000 korun. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-