Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Případů okradených lidí sedících či dokonce spících na lavičkách v různých lokalitách Prostějova neutěšeně přibývá. Nově se policisté zabývají případy z předminulé neděle 13. října a následujícího úterního odpoledne. V tom prvním se chlapík odevral do „věčných lovišť“ ve veřejném prostoru a stálo jej to skoro osm tisíc korun, ve druhém pak využil nepozornosti ženy v Olomoucké ulici zloděj, který si z lavičky svévolně vzal kabelku s cennými věcmi.„V úterý 15. října během odpoledních hodin využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti osmačtyřicetileté ženy. Ta si svou kabelku odložila na lavičku v Olomoucké ulici a po celou půlhodinu se svému majetku nijak nevěnovala, za což zaplatila ztrátou. S odcizenou kabelkou přišla i o platební kartu, osobní doklady, finanční hotovost šest tisíc korun a mobilní telefon typu iPhone 7S. Celkem způsobenou škodu vyčíslila na bezmála čtyřicet tisíc korun,“ oznámil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za uvedené pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval mluvčí prostějovské policie.
Další podobný případ, kterých je pak v poslední době v Prostějově stále víc a víc, se odehrál předminulou neděli 13. října v době od osmi do devíti hodin. „Právě v tuto dobu využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti šestatřicetiletého muže, který se znaven uložil ke spánku na lavičce přilehlého Sídliště Svobody v Prostějově. Zloděj spáče prohledal a z kapes oděvu mu odcizil mobilní telefon i peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 2 300 korun. Poškozený vyčíslil způsobenou škodu na celkem 7 790 korun,“ popsal událost František Kořínek. „V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-