Dobré ráno, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Případů okradených lidí sedících či dokonce spících na lavičkách v různých lokalitách Prostějova neutěšeně přibývá. Nově se policisté zabývají případy z předminulé neděle 13. října a následujícího úterního odpoledne. V tom prvním se chlapík odevral do „věčných lovišť“ ve veřejném prostoru a stálo jej to skoro osm tisíc korun, ve druhém pak využil nepozornosti ženy v Olomoucké ulici zloděj, který si z lavičky svévolně vzal kabelku s cennými věcmi.„V úterý 15. října během odpoledních hodin využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti osmačtyřicetileté ženy. Ta si svou kabelku odložila na lavičku v Olomoucké ulici a po celou půlhodinu se svému majetku nijak nevěnovala, za což zaplatila ztrátou. S odcizenou kabelkou přišla i o platební kartu, osobní doklady, finanční hotovost šest tisíc korun a mobilní telefon typu iPhone 7S. Celkem způsobenou škodu vyčíslila na bezmála čtyřicet tisíc korun,“ oznámil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Za uvedené pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatoval mluvčí prostějovské policie.
Další podobný případ, kterých je pak v poslední době v Prostějově stále víc a víc, se odehrál předminulou neděli 13. října v době od osmi do devíti hodin. „Právě v tuto dobu využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti šestatřicetiletého muže, který se znaven uložil ke spánku na lavičce přilehlého Sídliště Svobody v Prostějově. Zloděj spáče prohledal a z kapes oděvu mu odcizil mobilní telefon i peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí 2 300 korun. Poškozený vyčíslil způsobenou škodu na celkem 7 790 korun,“ popsal událost František Kořínek. „V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Total Comments

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Total Comments

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Total Comments

Z_Kalendar