Dobré ráno, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hned z několika skutků krádeže podezírají policisté na Prostějovsku sedmadvacetiletého recidivistu z Kroměříže. Jeden případ je obzvláště pikantní. Mladý, ale hodně zkušený kriminálník totiž v Prostějově okradl i policistu! Na chodbě před jeho bytem na sídlišti Hloučela mu totiž vzal boty, ale jelikož mu byly malé, hodil je rovnou do popelnice před panelákem. Ke cti strážců zákona ale nutno dodat, že pachatele několika trestných činů záhy dopadli. Muž má totiž na svědomí i další zlodějny, tentokrát v obchodech...První krádeže se měl podezřelý dopustit 5. září ve druhém patře panelového domu v ulici Jana Zrzavého v Prostějově. „Tam na chodbě odcizil pánské sportovní boty v hodnotě šesti korun, které patřily policistovi místně příslušného obvodního oddělení. Ten pachatele s využitím místní a osobní znalosti vypátral vlastním šetřením. Ke krádeži obuvi se podezřelý při následném výslechu doznal. K dalšímu osudu bot uvedl, že si je vyzkoušel, ale protože nebyly jeho velikosti, vyhodil je do odpadu,“ podotkl k tomuto případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Krádeže obuvi v panelovém domě však nejsou hlavní „specializací“ podezřelého. Tou se zdají být lupy zboží v obchodech. Rovnou tři takové skutky šetří policisté obvodního oddělení Prostějov 1. Při dvou z nich byl totiž zadržen ostrahou prodejen. „Stalo se tak čtvrtého října, kdy v drogerii v centru města odcizil pánský parfém a náhradní hlavice holicího strojku v celkové hodnotě přesahující dva tisíce korun a třicátého října, kdy v jedné z prodejen v Plumlovské ulici v batohu přes pokladní zónu bez zaplacení pronesl deset rybích konzerv. Také toto zboží v hodnotě 399 korun po jeho zadržení skončilo zpět v prodeji,“ uvedl mluvčí prostějovské policie.
Při třetí krádeži v obchodním domě v prostějovské ulici Újezd byl také odhalen. „Při pokusu o zadržení se však pracovníkovi ostrahy vysmekl a podařilo se mu utéct. Za úplný úspěch však tuto misi považovat rozhodně nemohl, protože po útěku zůstal v rukou pracovníka ostrahy prodejny jeho batoh. V tom měl nejen tři odcizené lahve rumu, ale také peněženku s osobními doklady,“ sdělil František Kořínek s tím, že podezřelý se uvedených skutků dopustil přesto, že byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen. „V uplynulých dvou letech dokonce vykonal dva tresty odnětí svobody na dobu 12 a 10 měsíců. S ohledem na jeho recidivu policisté všechny uvedené případy šetřili pro podezření z přečinu krádeže. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ uzavřel policejní mluvčí.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments