Dobré dopoledne, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hned z několika skutků krádeže podezírají policisté na Prostějovsku sedmadvacetiletého recidivistu z Kroměříže. Jeden případ je obzvláště pikantní. Mladý, ale hodně zkušený kriminálník totiž v Prostějově okradl i policistu! Na chodbě před jeho bytem na sídlišti Hloučela mu totiž vzal boty, ale jelikož mu byly malé, hodil je rovnou do popelnice před panelákem. Ke cti strážců zákona ale nutno dodat, že pachatele několika trestných činů záhy dopadli. Muž má totiž na svědomí i další zlodějny, tentokrát v obchodech...První krádeže se měl podezřelý dopustit 5. září ve druhém patře panelového domu v ulici Jana Zrzavého v Prostějově. „Tam na chodbě odcizil pánské sportovní boty v hodnotě šesti korun, které patřily policistovi místně příslušného obvodního oddělení. Ten pachatele s využitím místní a osobní znalosti vypátral vlastním šetřením. Ke krádeži obuvi se podezřelý při následném výslechu doznal. K dalšímu osudu bot uvedl, že si je vyzkoušel, ale protože nebyly jeho velikosti, vyhodil je do odpadu,“ podotkl k tomuto případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Krádeže obuvi v panelovém domě však nejsou hlavní „specializací“ podezřelého. Tou se zdají být lupy zboží v obchodech. Rovnou tři takové skutky šetří policisté obvodního oddělení Prostějov 1. Při dvou z nich byl totiž zadržen ostrahou prodejen. „Stalo se tak čtvrtého října, kdy v drogerii v centru města odcizil pánský parfém a náhradní hlavice holicího strojku v celkové hodnotě přesahující dva tisíce korun a třicátého října, kdy v jedné z prodejen v Plumlovské ulici v batohu přes pokladní zónu bez zaplacení pronesl deset rybích konzerv. Také toto zboží v hodnotě 399 korun po jeho zadržení skončilo zpět v prodeji,“ uvedl mluvčí prostějovské policie.
Při třetí krádeži v obchodním domě v prostějovské ulici Újezd byl také odhalen. „Při pokusu o zadržení se však pracovníkovi ostrahy vysmekl a podařilo se mu utéct. Za úplný úspěch však tuto misi považovat rozhodně nemohl, protože po útěku zůstal v rukou pracovníka ostrahy prodejny jeho batoh. V tom měl nejen tři odcizené lahve rumu, ale také peněženku s osobními doklady,“ sdělil František Kořínek s tím, že podezřelý se uvedených skutků dopustil přesto, že byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen. „V uplynulých dvou letech dokonce vykonal dva tresty odnětí svobody na dobu 12 a 10 měsíců. S ohledem na jeho recidivu policisté všechny uvedené případy šetřili pro podezření z přečinu krádeže. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ uzavřel policejní mluvčí.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-