Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hodně horkou krev v těle čtyřiatřicetileté dámy chladili minulé úterý strážníci městské policie přímo na ulici v okrajové části Prostějova. Žena se čtyři roky po rozchodu pustila do svého expřítele a velice vehementně po něm požadovala vyšší alimenty. Matce malého dítěte teď hrozí tučná pokuta u správního orgánu.


V úterý 12. listopadu řešili prostějovští strážníci čtyři roky trvající spor, který se vyhrotil. „V odpoledních hodinách vyjížděli prověřit oznámení o konfliktu mezi mužem a ženou v okrajové části města. Na ulici byla zkontaktována dohadující se dvojice. Jednalo se o osoby ve věku čtyřiatřiceti let. Při zjišťování skutečného stavu věci oznamovatel uvedl, že žena je jeho bývalá přítelkyně, se kterou má problémy od jejich rozchodu, což je čtyři roky. Dále uvedl, že bývalá přítelkyně požaduje finanční prostředky nad rámec soudem určených alimentů na společnou dceru. To muž odmítl akceptovat. Konflikt se mezi dvojicí vyhrotil natolik, že se žena pokusila bývalého přítele napadnout i fyzicky,“ potvrdila incident Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Svým jednáním je čtyřiatřicetiletá žena důvodně podezřelá z přestupku proti občanskému soužití. „Záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Zde dotyčné hrozí pokuta do výše dvaceti tisíc korun,“ upozornila Greplová. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-