Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 klenotyPolicie o případu mlčí. Jde o tak závažnou zlodějnu v samotném počátku vyšetřování, že asi skutečně nelze prozrazovat detaily. Ale Večerník zná všechny dosavadní okolnosti! Těžko uvěřitelným způsobem provedené vloupání do klenotnictví v obchodním centru Arkáda v Držovicích přineslo škodu minimálně za statisíce korun. Pachatelé při tom ukradli v noci ze středy na čtvrtek diamanty, náhrdelníky, prsteny a další cennosti...
Zloději, kteří zcela jistě patří mezi profesionály svého řemesla a zřejmě mají i horolezecký výcvik, vyřezali na střeše Arkády otvor a slanili se do obchůdku s oděvy hned vedle klenotnictví. „Museli to tady dobře znát a vědět, že prodejna s oděvy není vybavena bezpečnostním zařízením. Odtud se pak stěnou probourali do sousedního klenotnictví. Jenomže nevstoupili dovnitř, rukama jen vybrali šperky uložené v regálech. Mistrně se tak vyhnuli nastaveným snímačům pohybu, které jsou napojeny na alarm. Tímto nám na pultu centrální ochrany nesvítilo žádné výstražné světlo,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jiří Netušil, jednatel Bezpečnostní agentury SIDA, jejímž bezpečnostním systémem je klenotnictví Aleše Buráně vybaveno. „Ten samý případ se stal už před třemi lety, ale tehdy alarm zabral, naše zásahová skupina okamžitě vyjela na místo a pachatele zajistila,“ dodal Netušil.
Večerníku se podařilo zajistit i exkluzivní vyjádření majitele uvedeného klenotnictví. Nejdříve jsme se Aleše Buráně zeptali na výši škody, neboť podle našich informací z důvěryhodných zdrojů zmizely drahé kameny a šperky za více než půldruhého milionu korun. „To není pravda, škoda činí zhruba pět set tisíc korun,“ vyvrátil částku sám majitel klenotnictví. „Také zastávám názor, že v případě pachatelů šlo o zdatné profesionály. A věděli přesně, kudy se do mého klenotnictví dostat a jak se vyhnout bezpečnostním čidlům. Opravdu ukradli i diamanty zasazené do šperků, dále náhrdelníky, prstýnky i náramky ze zlata. Vlastním více obchodů po celé Moravě a každý rok mě někdo okrade, ale toto už přesahuje všechny meze,“ postěžoval si majitel klenotnictví v Arkádě. Podle jeho názoru budou mít ale zloději velký problém nakradené drahocennosti někde prodat. „Ručím za to, že na území celé Evropské unie šperky neprodají nikde! Všechny jsou podrobně zdokumentovány a fotografie má policie ve všech zemích, stejně jako klenotníci. Také překupníci určitě poznají, že jde o kradené zboží. Navíc při prodeji diamantů chtějí v celé Evropě občanský průkaz. To zloději nebudou riskovat,“ míní Aleš Buráň.
Policie ČR byla sice ještě na konci uplynulého týdne skoupá na slovo, Večerníku alespoň potvrdila, že k případu vloupání do klenotnictví skutečně došlo, ale vzhledem k intenzivnímu vyšetřování nebudou zatím poskytovat podrobné informace. „Uvítáme jakékoliv svědectví, které by nás mohlo při vyšetřování posunout dál,“ vzkázala Irena Urbánková, tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-