Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Lidská hyena závislá na drogách! Jinak snad ani nelze pojmenovat devětatřicetiletou ženu, která v prodejně v centru Prostějova dvakrát okradla seniorky. Samozřejmě vždy využila nepozornosti nakupujících starších dam a přivlastnila si jejich kabelku či jejich drahocenný obsah. Nyní zlodějce hrozí až tři roky vězení, protože nejde ani zdaleka o její první lumpárny. Policistům se po zadržení přiznala, že seniorky okrádala, aby měla na drogy.„V pátek desátého ledna po poledni byla pracovníkem ostrahy prodejny v centru města Prostějova při krádeži přistižena devětatřicetiletá žena. Muž z ostrahy byl svědkem toho, jak podezřelá využila nepozornosti jednasedmdesátileté ženy a z kabelky, kterou měla položenou v nákupním vozíku, jí odcizila peněženku. Stačil jí k tomu okamžik, kdy se seniorka otočila od vozíku k vystavenému zboží. S peněženkou se zlodějka zmocnila i osobních dokladů poškozené, platební karty a finanční hotovosti bezmála 3 400 korun. Před prodejnou však byla zadržena a na místo byli přivoláni policisté. Peněženka s obsahem se vrátila majitelce,“ informoval o prvním případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
To ale v případě uvedené darebačky nebylo ještě všechno! „V rámci šetření případu policisté dále zjistili, že stejná žena se měla stejného skutku ve stejné prodejně dopustit také šestnáctého prosince loňského roku. Odcizením kabelky s peněženkou, brýlemi a svazkem klíčů poškozené sedmaosmdesátileté ženě způsobila škodu vyčíslenou na bezmála 3 500 korun. V tomto případě si lup ponechala. K oběma krádežím se žena přiznala a jako důvod uvedla, že je závislá na drogách a takto si chtěla opatřit peníze na jejich zakoupení,“ prozradil Kořínek.
Pro své jednání je podezřelá z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Protože byla v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již pravomocně odsouzena, hrozí jí za nynější jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ prozradil mluvčí prostějovských policistů.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments