Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během úvodu tohoto roku se s podobnými případy v Prostějově roztrhl pytel. Policisté registrují další oznámení, kdy tentokrát přes sociální sítě sedla na lep podvodníkovi teprve čtrnáctiletá dívka. Ta pod smyšlenou legendou přeposlala přes Facebook neznámému darebákovi svůj PIN kód, a to celkem jedenáctkrát. Rodiče stála důvěřivost dcery 6 600 korun... Policisté v souvislosti s tímto podvodem vydali další důrazné varování.

 

„Oznámení o dalším podvodném jednání, ke kterému mělo dojít koncem měsíce ledna tohoto roku, přijali policisté obvodního oddělení Prostějov 1. Obětí se tentokrát stala čtrnáctiletá dívka z Prostějova, která svému domnělému známému přeposlala všech jedenáct SMS zpráv s PIN kódem, o které ji požádal. Každá taková zpráva její rodiče vyšla na 600 korun a způsobená škoda tak dosáhla celkové částky 6 600 korun. Policisté věc šetří pro podezření z přečinu podvodu. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jelikož se jedná o další z mnoha podvodů podobných jako vejce vejci, vydali prostějovští policisté další varování. „V souvislosti s tímto případem znovu důrazně apelujeme na veřejnost, aby všichni byli při komunikaci přes sociální média opatrní a dbali vysoké obezřetnosti. Po každé netypické žádosti by mělo dojít k ověření, že pochází opravdu od známého. Podvrhnout psanou zprávu není tak těžké. Proto by ověření mělo proběhnout jiným způsobem, nejlépe osobně nebo telefonicky. Protože se nejedná o žádnou vysoce sofistikovanou kriminalitu, k ubránění se takovému útoku mnohdy stačí použít selský rozum. To, že mě někdo v online prostředí vyzve, abych něco udělal, přece neznamená, že to udělat musím! Nebuďte hloupí a žádné PIN kódy nepřeposílejte,“ vzkazuje veřejnosti tiskový mluvčí František Kořínek.

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar