Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I cyklista je podle zákona o silničním provozu řidič, a tak pro něj platí povinnosti řidiče v tomto zákoně uvedené. Mezi jinými také to, že nesmí řídit pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Že řídit pod vlivem zakázaných látek je problém, se na vlastní kůži přesvědčil a ještě přesvědčí také osmačtyřicetiletý muž, který ve čtvrtek 27. února ve tři odpoledne po pěti pivech a čtyřech rumech usedl za řídítka a vyrazil do ulic. Svou nápadnou jízdou v Žitné ulici v Prostějově – Čechovicích k sobě přitáhl pozornost policistů, kteří jej tak museli zastavit.

Zcela zjevně opilého muže vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, kterou změřili 2,82 promile alkoholu v dechu. Muži nezbylo, než se k užití alkoholu před jízdou přiznat. Další jízdu mu policisté zakázali a věc bude k dořešení postoupena příslušnému správnímu orgánu. Tam bude muži za to, že porušením zákona ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu, uložena sankce až do 50 000 korun

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar