Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První březnový den, patnáct minut po půlnoci, kontrolovali strážníci veřejný pořádek na ulici Lužická a v okolí Disco Clubu Morava. Před diskotékou si hlídka povšimla mladíka, který mluví do megafonu a pouští z něj hlasitě různé zvukové signály.

Strážníci jej kontaktovali a vyzvali, aby svého jednání, kterým rušil noční klid, zanechal. Tímto chováním se dopustil jednadvacetiletý muž přestupku proti veřejnému pořádku. Hlídka vyřešila celou záležitost uložením pokuty příkazem na místě ve výši 1 000 korun. Přestupce a jeho kamarádi byli poučeni, aby megafon nepoužívali, jelikož má sloužit k jiným účelům. Všichni zúčastnění pokynů strážníků uposlechli a přislíbili, že situace už se nebude opakovat. Po čtvrté hodině ranní uslyšela totožná hlídka jí známé zvuky v blízkosti centra na Skálově náměstí. Po příjezdu na místo bylo slyšet opětovné spuštění zvukového signálu napodobující houkačku a píšťalku. Tentokrát megafon použil osmadvacetiletý muž. Jelikož hrozilo i nadále, že bude docházet k rušení nočního klidu, strážníci megafon přestupci odebrali. Ten odmítl celou situaci řešit s nimi na místě. Veškeré jednání bylo zadokumentováno a oznámeno příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. Tam může být uložena pokuta do výše 10 000 korun.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar