Dobré ráno, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vloupání do různých objektů a krádeže v obchodech po celém Prostějově. Hned dvanáct takových skutků má na svědomí sedmadvacetiletý muž, pro kterého si zdejší kriminalisté jeli až do Kroměříže. Tam jej zatkli přímo na ulici a mladík se ke všem činům přiznal. I k tomu, že celkem třikrát se vloupal do dřevěného stánku přímo na náměstí T. G. Masaryka!

 

„Důkladným prověřováním se prostějovským kriminalistům ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Prostějov 1 jako podezřelého z několika krádeží podařilo ustanovit sedmadvacetiletého muže. Na základě informací z prověřování vydalo 21. února Okresní státní zastupitelství v Prostějově souhlas s jeho zadržením. Na základě toho bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého pro Územní odbor Prostějov.
Provedeným operativním šetřením se kriminalistům podařilo zjistit, že se podezřelý pohybuje v Kroměříži. V pátek 28. února v odpoledních hodinách jej pak vypátrali nedaleko centra tohoto města, kde jej přímo při chůzi po chodníku zadrželi. „Při následných úkonech se podezřelý přiznal ke všem dvanácti skutkům, ze kterých jej policisté podezírali. Jednalo se čin, kterých se měl na území města Prostějova dopustit v období od začátku roku do dvacátého února. Z uvedeného počtu to bylo sedm krádeží zboží v různých prodejnách, čtyři dokonaná vloupání a jedno vloupání ve stádiu pokusu. Objektem dvou dokonaných vloupání a třetího ve stádiu pokusu byl dřevěný stánek na náměstí T. G. Masaryka,“ popsal mluvčí prostějovské policie. „Při vloupáních bral muž peníze a elektroniku, při krádežích v obchodech se zaměřoval na kosmetiku, alkohol a sladkosti. Celkem svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na více než 45 tisíc korun. Tohoto jednání se dopouštěl přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti již potrestán,“ dodal František Kořínek s tím, že policisté muži v uvedených případech sdělili obvinění z přečinu krádeže. „Za ty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Vyšetřování je vedeno na svobodě.“

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar