Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

U pokladen prodejny v centru Prostějova se minulé úterý ráno schylovalo ke zlodějně. Podezřelý chlapík s kapucí na hlavě se přiblížil k seniorovi, kterému se snažil nenápadně dostat do kapsy bundy. Mělo to však dva „háčky“. Jednak si podezřelého počínání všiml sám starší pán a jednak celé dění bedlivě pozoroval policista v civilu. Zloděj tak neměl žádnou šanci!

 

„V rámci širšího spektra běžných preventivních aktivit policistů územního odboru Prostějov proběhla v úterý desátého března v ranních hodinách také kontrola v jednom z prostějovských supermarketů nedaleko centra města. Při té si policista v civilním oděvu všiml podezřelého pohybu muže středních let s nasazenou kapucí na hlavě,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
„Při bližším pohledu bylo zřejmé, že se tento muž zajímá o seniora, který se s nákupem blížil k pokladně. Když u pokladen podezřelý muž odložil svůj nákup do prodejní police a snažil se seniorovi vykládajícímu zboží na nákupní pás nenápadně nahlédnout do kapsy bundy, bylo vše jasné. Ke zjevně zamýšlené krádeži již nedošlo, protože vyhlédnutý chlapík byl obezřetný a zloději nedal příležitost. Druhým důvodem pak byla přítomnost policisty, který přestal situaci sledovat utajeně a přistoupil až do těsné blízkosti obou mužů. Policista na místo také přivolal uniformovaného kolegu. Podezřelý pak s nepořízenou odešel směrem k Husovu náměstí, kde byl policisty zkontrolován, přičemž se tomu velice podivoval, protože on přece nic neprovedl,“ popsal následné události František Kořínek.
Senior byl policisty za projevenou obezřetnost pochválen. „Starší pán uvedl, že si podezřelého všiml hned po příchodu do prodejny. Ten se po celou dobu nákupu držel v jeho bezprostřední blízkosti, šanci však nedostal,“ konstatoval mluvčí prostějovské policie.
V tomto roce v Prostějově policie eviduje již bezmála dvě desítky případů okradení zákazníků při nakupování. „Nejlepším způsobem, jak zabránit okradení, je vlastní obezřetnost a několik preventivních opatření. Pod tím si můžeme představit třeba i to, že budeme sledovat dění okolo sebe a v případě zjištění pohybu podezřelých osob ve svém okolí se na tyto osoby zaměříme. Pokud si všimneme, že se někdo podezřele pohubuje kolem jiné osoby, nejmenší, co pro své spoluobčany můžeme udělat, je to, že je na to upozorníme,“ vzkazuje policejní mluvčí.

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar