Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 cigarety{jcomments off}Fantazie zlodějíčků skutečně nezná mezí! Denně a denně vymýšlejí různé fígle jak někoho okrást, oloupit nebo podvést. Své o tom ví prodavačka z trafiky na hlavním nádraží v Prostějově. Žena v pátek upozornila Večerník na novou fintu, se kterou na její kolegyni vyrukovali dospělý Rom a s ním i jedenáctiletý chlapec...

„Případ se stal už pětadvacátého července, původně jsem jej nikomu nechtěla říkat. Ale po přečtení článku ve Večerníku o zvyšující se kriminalitě romského etnika a takzvaného rasismu naruby jsem se rozhodla vás kontaktovat a svěřit se také s vlastním zážitkem i neblahou zkušeností. Už se s tím přece musí něco dělat...,“ poznamenala na začátku našeho setkání prodavačka z trafiky, která si prožila nepěkný zážitek. Z důvodu své bezpečnosti nás také požádala o nezveřejňování jména, které je k dispozici v redakci.

„Službu měla má kolegyně. Do trafiky přišel muž snědé pleti, od vidění ho znám, bydlí tady kousek na ´Husáku´. Občas k nám do trafiky přijde a nakoupí větší množství cigaret, které pak posílá své manželce do kriminálu. Přišel i onoho pětadvacátého července, i s malým jedenáctiletým klukem, s tím, že chce tři kartony cigaret. Zatímco mu je kolegyně naskládala na pult, požadoval ještě větší balení tabáku. Pro něj ale musela prodavačka za roh do skladu. Když se vrátila, tři kartony cigaret byly pryč a s nimi i jedenáctiletý zlodějíček. Muž dělal, že ho nezná, přičemž bylo jasné, že se kolegyni snažil odlákat, aby to cikáně mohlo nerušeně krást,“ popsala Večerníku žena z trafiky na hlavním nádraží.

Sehraná dvojice dobře věděla, co dělá. Jedenáctileté dítě totiž nemůže být za krádež stíháno. „Přesně toto nám řekli policisté. Přestože si vzali kamerový záznam, na kterém je jasně vidět kluka, jak si z trafiky odnáší cigarety, celý případ se zřejmě odloží a nám nikdo bezmála dvoutisícovou škodu neuhradí,“ pokrčila bezradně rameny trafikantka. Jak ještě dodala, policisté sepsali úřední záznam o případu s tím, že do třiceti dní, tedy do 25. srpna dají vědět o závěrech šetření. Doposud se tak ale nestalo...

Z důvodu množících se rasistických příspěvků bylo diskuzní fórum zrušeno!

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments