Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Předminulý pátek se v podvečer strhla pořádá mela před supermarketem Albert u hlavního nádraží. Jakmile státní policisté za účinné pomoci zažehnali největší nebezpečí, hlavní viník celého incidentu poté ještě napadl náhodného kolemjdoucího. Není tedy divu, že skončil v poutech a kvůli silné podnapilosti i na záchytce.


„V pátek 29. května vpodvečer vyjížděla hlídka k supermarketu nedaleko hlavního nádraží, kde docházelo k narušování veřejného pořádku skupinou osob. Žádost o součinnost byla přijata od Policie ČR, která celou situaci již na místě řešila. Při ukončení zákroku a rozchodu účastníků incidentu pak ještě čtyřiadvacetiletý muž napadl náhodně procházejícího jednatřicetiletého muže. Za pomoci donucovacích prostředků mu strážníci v dalším protiprávním jednání zabránili,“ informovala Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Mladý násilník se ovšem i nadále vzpíral a dělal potíže. „Muž byl agresivní a výzev ke zklidnění nehodlal uposlechnout. Provedená orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla pozitivní s hodnotou 1,86 promile. Čtyřiadvacetiletý muž byl ve stavu, kdy nekontroloval své jednání, ohrožoval ostatní a nedokázal se ovládat. Bylo rozhodnuto o jeho umístění v protialkoholní záchytné stanici,“ sdělila Greplová.
Muže, který se účastnil hromadné bitky a poté ještě napadl zcela nezúčastněnou osobu, teď čeká zřejmě „jen“ pokuta. „Záležitost byla postoupena příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku,“ potvrdila možný finanční trest mluvčí prostějovských strážníků.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-