Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Chtěli pomoci nezdárným dětem, teď čelí trestnímu stíhání. Oči pro pláč nyní zbývají starším manželům z Prostějova, kteří kvůli narůstajícím dluhům svých dětí byli nuceni podvádět. Aby dluhy po svých ratolestech alespoň částečně „zalepili“, brali si jeden úvěr za druhým. A v žádostech o ně lhali...

 

Z přečinu úvěrového podvodu a přečinu podvodu viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality manžele seniorského věku z Prostějova. „Do tohoto stavu se obvinění dostali kvůli snaze pomoci svým nezdárným dětem, za které platili jejich nemalé dluhy. Zpočátku splátky svých závazků zvládali hradit, ale dluhy dětí stejně jako splátky dále narůstaly. Proto se v letech 2015 a 2016 uchýlili k podvodnému jednání, kdy při sjednávání dalších úvěrů začali uvádět nepravdivé údaje o svých majetkových, příjmových a výdajových poměrech, aby jim byly úvěry vůbec poskytnuty. Přestože se oba snažili úvěry splácet, vytloukání klínu klínem je dohnalo do situace, kdy na splátky v řádech desítek tisíc korun měsíčně ani při nejlepší vůli už neměli peníze,“ konstatoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak dále vyplynulo, oba starší manželé si postupně vzali další a další úvěry za desítky tisíc korun.
„Muž je tak dnes obviněný z pěti skutků úvěrového podvodu se škodou vyčíslenou na více než šedesát tisíc korun. Jeho manželka ze dvou skutků se škodou přesahující sedmdesát tisíc korun. Muži za přečin uvěrového podvodu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Jeho manželce pak stejný trest za přečin podvodu,“ shrnul hříchy s možnou výší trestu František Kořínek.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-