Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Povedený Pražák! Doslova na lep sedlo hned několik lidí v republice vydřiduchovi, který sliboval zhodnocení peněz na burze. Naletěl mu i mladý Prostějovan, z něhož podvodník rovněž vylákal finanční hotovost. Zdejší policisté, kteří celorepublikový podvod vyšetřují, identitu podezřelého muže znají a vyhlásili po něm celostátní pátrání.


„V srpnu minulého roku oznámil tehdy čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova, že byl podveden mužem z Prahy. Podezřelý měl oznamovateli v rámci internetové komunikace nabídnout vysoké zhodnocení finančních prostředků obchodováním na burze. V březnu 2019 tak oznamovatel podezřelému bezhotovostně zaslal částku třicet tisíc korun. Od té doby podezřelý s poškozeným nekomunikuje, jeho peníze nejenže nezhodnotil, ale ani nevrátil,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
V rámci prověřování věci prostějovští policisté zjistili dalších nejméně šest osob z celé republiky, od kterých podezřelý pod stejnou záminkou vylákal dalších více než 40 000 korun. „Protože podezřelý Robert Pátek není v místě svého trvalého pobytu k zastižení, vyhlásili po něm prostějovští policisté v souvislosti s uvedeným případem v lednu tohoto roku celostátní pátrání.
Protože se hledaného dosud nepodařilo vypátrat, obracíme se nyní na širokou veřejnost se žádostí o spolupráci při pátrání po jeho pobytu či výskytu. Hledaný třicetiletý Robert Pátek má asi 175 až 180 centimetrů vysokou střední postavu, hnědé krátce střižené rovné vlasy a hnědé oči. Na pravé tváři má pigmentovou skvrnu a zdánlivý věk asi dvacet let. Kdo může k hledanému poskytnout jakékoli informace, nechť je prosím oznámí na linku 158,“ apeluje na veřejnost mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-