Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To snad není pravda... Bezmála jeden a půl promile nadýchal policistům pětačtyřicetiletý řidič, který se ve čtvrtek odpoledne řítil ve svém voze po dálnici u Prostějova rychlostí výrazně překračující povolený limit. Chlápek se vydal na cestu z Brna do Ostravy poté, co během předchozí noci vypil dva litry vodky! K zamyšlení vede skutečnost, že za riskantní jízdu i výraznou opilost hrozí pirátovi silnic maximálně roční vězení.

 

Ve čtvrtek 30. července před šestnáctou hodinou dohlíželi policisté z Dopravního inspektorátu Prostějov na dálnici D46 na dodržování rychlostních limitů jízdy. Zakrátko jim okolo radaru projel opravdový šílenec! „Na čtrnáctém kilometru ve směru od Vyškova, v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí jízdy 130 kilometrů za hodinu, změřili policisté projíždějícímu Volkswagenu rychlost 151 kilometrů v hodině. U Žešova policisté pokynem pětačtyřicetiletého řidiče svedli mimo dálnici a provedli jeho kontrolu. Už na první pohled u ovlivněného řidiče provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,46 a 1,47 promile alkoholu v dechu,“ konstatoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Jak vzápětí dodal, vysvětlení i přiznání řidiče vyrazilo i policistům dech. „Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití dvou litrů vodky během předchozí noci. Dále uvedl, že se ve svém stavu vydal z Brna do Ostravy. Kdy z místa bydliště vyrazil, si však nepamatoval.“
Podobného piráta silnic by každý jiný rád viděl na dlouhou dobu v kriminále. Vždyť svým počinem ohrozil na životě ostatní řidiče. Ale moc mu toho bohužel nehrozí... „Na místě policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ prozradil František Kořínek.

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-