Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 PolicieDo nezáviděníhodné situace se dostaly dvě stejně staré seniorky z Prostějovska. Obě si vzaly úvěr, přičemž ve smlouvě uvedly nepravdivé údaje a navíc peníze ani nevracejí. Postarší dámy jsou tak nyní podezřelé z podvodu a hrozí jim dva roky vězení.

 

„Ze spáchání přečinu úvěrový podvod je podezřelá třiašedesátiletá žena z Prostějovska, která si od jedné ze společností poskytujících úvěry vzala v květnu loňského roku pětadvacetitisícový úvěr. Zavázala se, že ho bude pravidelně měsíčně splácet, což však neučinila. Navíc při šetření případu policisté zjistili, že při sjednávání smlouvy uvedla nepravdivé údaje, týkající se jejího zaměstnání a finančních závazků a možností,“ prozradila Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

I další třiašedesátiletá paní z Prostějovska je podezřelá ze stejného trestného činu. „Ta si měla od konce května do prosince loňského roku sjednat dokonce tři úvěry, všechny u stejné společnosti a každý na jinou částku. K dnešnímu dni tak dluží pětadvacet tisíc korun,“ konstatovala policejní tisková mluvčí. „Oběma ženám bylo ve zkráceném přípravném řízení kriminalisty sděleno podezření ze spáchání přečinu, v případě prokázání viny jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-