Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 pluharovaPodle mnohých podvodnice, jakým není rovno. Frýdecko-místecká rodačka, dlouho už však žijící v Prostějově, měla podle obžaloby celkem v jedenácti případech obrat podvodem o peníze podnikatele, firmy, hoteliéry, realitní makléře a dokonce i obecní úřad a nadační fond celkem o statisíce korun. Přestože už dvakrát byla předvolána k Okresnímu soudu v Ostravě, ani jednou se nedostavila. Soudci tak ve středu došla trpělivost. A Večerník byl u toho!

 

V celkem jedenácti bodech obžaloby figurují coby poškození nejvíce fyzické osoby, od kterých si PhDr. Pluhařová půjčila peníze na různé účely, s vrácením si už ale nedělala žádné problémy. Neplatila pak dále za pronájmy bytů, půjčovala si peníze na vymyšlené akce a podobně. Vrcholem jejího „umění“ byl zisk pětadvaceti tisíc korun od Nadačního fondu Kimex na uspořádání vánočního koncertu pro děti v Ostravě. Nejenom, že žádnou akci pro děti neuspořádala, ale zároveň poškozenému předložila falešnou příjemku a doklady, které již použila pro vyúčtování na jinou akci ostravskému magistrátu.

Ve středu Okresní soud v Ostravě-Porubě nařídil již druhé jednání s touto čipernou ženou z Prostějova. Jenomže ani podruhé se Ivana Pluhařová k soudu nedostavila. „Klientka mi volala, že je na psychologickém vyšetření a souhlas s jednáním bez své přítomnosti mi nedala,“ snažil se Pluhařovou omluvit před soudcem její obhájce Pavel Anderle. Večerník byl přímo v soudní síni, a tak měl možnost sledovat, jak soudce jeho slova dopálila. „Vzhledem k tomu, že obžalovaná byla o konání hlavního líčení s dostatečným předstihem vyrozuměna a údajná lékařská prohlídka nemá nic společného s náhlou zdravotní indispozicí, beru to jako účelové maření soudního řízení,“ uvedl Antonín Šmuk, předseda senátu Okresního soudu v Ostravě. „Možná jiné soudy v této zemi klidně odročí jednání pětkrát, osmkrát či desetkrát. Já takové manýry ale trpět nebudu! Tímto požádám policii o zatčení obžalované Pluhařové a dodání do vazební věznice. Její zdravotní stav prozkoumá vězeňský lékař. Pokud bude zdravá, zůstane ve vazbě až do nařízení dalšího jednání,“ dodal soudce Antonín Šmuk.  

PROSTĚJOVSKÝ Večerník bude tento případ samozřejmě i nadále sledovat. Znáte zmíněnou ženu?

A máte třeba zkušenost s jendáním doktorky Pluhařové? Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-