Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Skončil na záchytce
Ve čtvrtek 26. září ve večerních hodinách bylo přijato na linku 156 sdělení o spícím muži na parkovišti v centru města. Po probuzení se dvaatřicetiletý chlapík vrávoravým krokem snažil přemístit směrem k ulici Za spořitelnou. V těchto místech začal nohou kopat do dvířek od trafostanice. V jednání mu bylo ale strážníky zamezeno. Neurvalec však nebyl schopen své nepřístojné chování
v podobě hulákání a vulgárních nadávek ovládat, a proto bylo přistoupeno k přivolání lékaře. Ten rozhodl, že muž je schopen převozu do zdravotnického zařízení. I přesto, že opilec odmítl dechovou zkoušku, putoval zakrátko  přepravní sanitkou za doprovodu hlídky do olomoucké záchytky.
Zapomněl, kde má auto
Ve středu 25. září po sedmé hodině ráno vyjížděla autohlídka na základě telefonického oznámení k člověku, který leží v ulici Mlýnská na trávě. Strážníci muže probudili. Dotyčný  zde odpočíval po požití lihovin z předešlého dne. Do města přijel vozidlem, ale nepamatoval si, kde ho ponechal. Nebyl schopný sdělit SPZ, jen dodal, že se jedná o dodávku červené barvy.
V průběhu dne strážníci tento vůz objevili. Měl cizí státní poznávací značku, byl neuzamčený a na silnici tvořil překážku silničního provozu. Zkontaktovat dvaatřicetiletého řidiče v danou dobu nebylo možné, a proto byl vůz odtažen na služebnu městské policie. Řidiči byla při vyzvednutí uložena bloková pokuta ve výši 1 000 korun a   odtah auta ho přijde na 2 000 korun.   

Vykradl kávomat
Předminulou sobotu 28. září zaměstnance místního nádraží upozornil řinoucí se hluk z vestibulu budovy na pachatele, který se vloupal do automatu na kávu. Na zemi ležela plechová krabička a neznámý muž utíkal směrem ke sběrně ovoce, kde se pronásledovateli ztratil. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale podezřelou osobu se najít nepodařilo. Policie ČR si událost na místě převzala pro podezření z trestného činu.

Neměl je pouštět!
Osoby, které dobře neznáme, do obydlí nepouštíme! Na porušení tohoto pravidla zřejmě v úterý 1. října doplatil šestapadesátiletý muž. Dvojici znal jen od vidění, přesto pár pustil do bytu. Po jejich přibližně dvouhodinové návštěvě zjistil, že mu chybí mobilní telefon. Bohužel toto není zcela ojedinělý případ...

Místo peněz občanku
Třiatřicetiletý muž ve středu 2. října v hostinci zkonzumoval alkoholické nápoje v hodnotě 765 korun, ale na úhradu peníze neměl. Dohodl se s personálem na zaplacení do druhého dne. Při odchodu z provozovny vhodil svůj doklad totožnosti po obsluze s tím, ať si ho prozatím nechá jako záruku. Číšník toto odmítal, ale neplatič nereagoval a odešel. Neplatící host svůj slib nedodržel. Dluh nezaplatil a občanský průkaz si nevyzvedl. Číšník celou událost oznámil prostřednictvím linky 156 městské policii. Tímto je povedený zákazník podezřelý nejen z přestupku proti majetku, ale i z přestupku proti zákonu o občanských průkazech, neboť není přípustné takto s dokladem nakládat.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-