Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 PolicieNeskutečných deseti zlodějen v řadě se dopustil pětatřicetiletý muž, než ho policie dokázala zabásnout. A nejednalo se o žádné maličkosti, chlápek způsobil celkovou škodu za bezmála čtyři sta tisíc korun! Teď mu hrozí až pět let kriminálu.

 

„Ve čtvrtek šestadvacátého září bylo prostějovskými kriminalisty zahájeno trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání několika trestných činů, a to porušování domovní svobody, krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci. Tohoto protiprávního jednání se dopustil v celkem deseti případech na deseti místech v Prostějově, a to od května do první poloviny září letošního roku,“ potvrdila Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Nenapravitelný zlodějíček se zaměřoval převážně na restaurační zařízení, v jednom případě se vloupal do rodinného domu a celkem čtyřikrát do automatů, ať už parkovacích či automatů na mléko. „Při svých výpravách bral převážně peníze, občas cigarety a cukrovinky, z rodinného domu pak vše, co se mu hodilo - kolečkové brusle, počítač, kameru, batoh, kabelku s věcmi a klíče od osobního vozidla Škoda Felicia. Vozidlo následně našel zaparkované na ulici V. Nezvala a odjel s ním. Policisté pak škodovku při prováděném šetření a pátrání našli zaparkovanou na poli za Čechůvkami a předali jeho majiteli. Celková škoda, kterou svým protiprávním jednáním napáchal, byla vyčíslena na třistaismdesátpět tisíc korun,“ uvedla Irena Urbánková.

Na svých zlodějských výpravách muž zavítal do ulic Vrahovické, Tylovy, Brněnské, Čechovické, Janáčkovy, Krasické, Okružní a Vítězslava Nezvala. „Při prověřování případů kriminalisté zjistili, že podezřelý pětatřicetiletý muž se již v minulosti dopustil obdobné majetkové trestné činnosti, za kterou byl odsouzen a potrestán. Nyní mu, v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí krajské policie.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-