Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

detsky gangV první chvíli jsme jen těžko mohli uvěřit zprávě o trestném činu, který ostatně nadzvedl ze židle nejen policisty, ale i všechny pedagogy a rodiče. Původně to totiž znělo jako nepovedený vtip. Bylo parné úterý 19. června, když se večer na pultu centrální ochrany města rozebzučel poplašný signál ze Základní školy v Melantrichově ulici. Strážníci městské policie ihned vyjeli zkontrolovat, co se děje. A v první chvíli se po sobě jen nechápavě dívali. „Vítala“ je totiž vyloupená kantýna a žena, která zadržela pachatele.

Byly to čtyři děti ve věku od sedmi do deseti let! V rukách měly páčidla, pilku na železo a další nástroje patřící do výbavy profesionálních zlodějů... A co víc, vůdce celé „skvělé party“ je synem ředitele jedné prostějovské střední školy!

„V úterý večer čekalo nemilé překvapení na zástupkyni školy, která před půl osmou večer zadržela čtyři cizí dítka. Šlo o sedmiletou dívku a tři hochy ve věku deseti let v prostorách školy u kantýny. Zmíněné děti se do obchůdku násilně vloupaly a postupně vynesly nejrůznější zboží, které ukryly do křoví poblíž budovy. Zřejmě si pro něj chtěly přijít později za tmy. Šlo většinou o cukrovinky v hodnotě šest až sedm tisíc korun,“ prozradila ve své tiskové zprávě Jana Adámková z Městské policie v Prostějově.

Jsem z toho úplně štajf! Přitom se nejednalo o žádná cikáňata, ale o děti z takzvaných lepších rodin... Kantýnu vyloupily jako staří zkušení zloději, taky k tomu měly velmi kvalitní vybavení. Strážníci prý u nich našli páčidla i pilku na zámek,“ svěřila se Večerníku majitelka kantýny, která si tento prostor pronajímá od školy. O tom, že kvarteto dětí mělo krádež promyšlenou předem, svědčí i to, jak se do objektu školy v úterý večer dostalo.

„Strážníkům nezletilci sdělili, že dovnitř budovy se dostali přes kód, který získali již dříve od žáka této školy. Ten potom ´vyťukali´ u dveří a ty se jim otevřely,“ uvedla dále Jana Adámková. A jak pokračovala, strážníci zadržené děti i celý případ pro podezření z trestného činu předali okamžitě státní policii. Ta vše zdokumentovala, ovšem vzhledem k věku dětí nemůže o případu konkrétně informovat. „Nejde tak o věk pachatelů, jako skutečnost, že celá věc je teprve v šetření. Jde ale bohužel o těžko uvěřitelnou věc, nic podobného se v Prostějově snad ještě nestalo. Přemýšlím o tom, jakým způsobem jsou tyto děti vychovávány svými rodiči,“ podotkl Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

K vyloupení školní kantýny se Večerníku vyjádřil také ředitel Základní školy Melantrichova Roman Pazdera. Z celé události byl sám viditelně v šoku. „O tom, že nám ve škole vyloupily děti kantýnu, jsem se dozvěděl ještě týž den večer. A musím říct, že jsem z toho byl zděšený. Těžko soudit, co ty čtyři děti vedlo k takovému činu. Domnívám se ovšem, že si v podstatě ani neuvědomují, jak závažný čin spáchaly. Vůbec nedoceňují to, co udělaly, nedokáží to posoudit. Neumím nyní říct, o jaké děti šlo a v jakých vyrůstají poměrech. V každém případě jisté je, že se nejednalo o děti z naší školy,“ uvedl Roman Pazdera.

Večerník si dal tu práci a zapátral po totožnosti zmíněných malých raubířů, kteří se na šikmou plochu zákona dali až příliš brzy. Můžeme veřejnosti potvrdit, že se nejedná o problémové děti, natož dítka z romské komunity. Naopak, jde o nezletilce z dobře situovaných rodin. Jak naše redakce zjistila, desetiletý hoch, který celé zlodějské výpravě velel, je synem ředitele jedné z prostějovských středních škol!

Absurdní je skutečnost, že ani jednomu z dětí se za vyloupenou kantýnu nemůže nic stát. Ředitel Melantrichovy školy je kázeňsky potrestat nemůže, protože se nejednalo o žáky jeho školy. Na „základce“, kam děti skutečně docházejí, to také nemohou řešit, protože k trestnému činu došlo mimo prostor této školy a v době mimo školní výuky. A policie? Ta vzhledem k věku pachatelů případ odloží....

PROSTĚJOVSKÝ Večerník zná identitu dětí ze zlodějské bandy. Bohužel kvůli „náhubkovému“ zákonu nesmíme zveřejnit jména jich samotných, ani jejich rodičů. Především oni jsou nyní nejvíce zodpovědní za to, co jejich dítka provedla. Páni rodiče, k čemu je to proboha vychováváte?

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments