Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 jiri_kvapil_zlodejPrůběh „lupičské kariéry“ Jiřího Kvapila připomíná hodně špatný a navíc  opakovaný vtip. O krádeže se  neustále pokoušel, ač při nich byl několikrát načapán. Do ruky vzal dokonce i zbraň a dvakrát se vypravil přepadnout „benzínku“. Ani jednou si však z ní nic neodnesl. A když už se rozhodl vsadit na jistotu a  ukrást alespoň starého favorita, tak s ním neodjel. Vybral si totiž vůz, který neměl autobaterii...

Někomu se podaří na jeden zátah ukrást 540 milionů, jiný to zkouší znovu a znovu, stejně si ale ze svých krádeží neodnese vůbec nic. A zatímco například „lupič století” František Procházka policii stále uniká, tak teprve devatenáctiletý Jiří Kvapil z Prostějova už půjde sedět. Mladík, který si zvykl na značkové oblečení, teď pozná, jaké to je převlékat se do šedivých tepláků.

A může si za to sám. Choval se totiž jako naprostý ignorant! Přestože byl za krádeže podmíněně odsouzen, tak začátkem letošního března se pokusil krást v Tesku. Chtěl si odnést pánské kalhoty a zahradnické nůžky, ochranka jej však nachytala přímo při činu... Už za tři dny chtěl v Moravské ulici ukrást starého favorita, ale nepodařilo se mu s ním odjet. Ten samý den se pak vypravil na Brněnskou ulici, kde chtěl v kukle a s plynovou pistolí v ruce vyloupit „benzínku“. Doplatil však na svoji nedochvilnost, pumpa už byla zavřená a obsluha přes sklo viděla, jak se snaží dostat dovnitř. Ani to ho však neodradilo. Hned další den se vydal loupit k čerpací stanici Avanti, která se nachází jen pár desítek metrů od místa, kde předtím neuspěl. Tentokrát vešel dovnitř, namířil pistoli na pokladní, ale když se zpoza stojanu nečekaně vynořil další muž, dal se na útěk! Zanedlouho jej u městského hřbitova lapili prostějovští strážníci a nešikovný zlodějíček putoval do vazby...

Když se vše sečetlo, vyšel závěrečný účet na třicet měsíců vězení. Vzhledem k použití zbraně mu přitom hrozilo až deset let vězení. „Kvůli předchozímu podmíněnému odsouzení, velkému počtu krádeží a také použití zbraně už v tomto případě nešlo sáhnout k podmíněnému trestu. Vzhledem k nízkému věku a částečnému doznání obžalovaného mu byl udělen trest v dolní hranici trestní sazby,“ odůvodnila rozsudek Ivona Otrubová, soudkyně Okresního soudu v Prostějově, kde se v úterý uplynulého týdne celý případ rozsekl.

Rozsudek však dosud nenabyl právní moci, obě procesní strany si ponechaly možnost odvolání.


Když se chce syn předvést otci...

Každého v souvislosti s případem Jiřího Kvapila napadlo, co k tomu mohlo mladého kluka přivést? Proč se choval jako „grázl“ a hrál si na zloděje z televizní obrazovky? On sám to zdůvodňoval touhou osamostatnit se. „Můj otec byl zklamaný, že nemám práci ani nechodím do školy. Tak jsem mu chtěl ukázat, že jsem schopný se o sebe sám postarat...,“ vyjádřil se s naivitou odpovídající jeho věku devatenáctiletý mladík. Přitom právě rodiče svým chováním zarmoutil ze všech nejvíce. Jako další důvod uvedl nedostatek financí. Ovšem při pohledu na jeho oblečení, ve kterém přišel k soudu, bylo patrné, že za jeho krádežemi naprostý nedostatek peněz až tak stát nemohl. To však nevylučuje, že jeho náklady mohly výrazně převyšovat příjmy. Podle slov jeho vrstevníků se totiž Jiří Kvapil vždy snažil vystupovat jako velký frajer, oblibu si tím však nikdy nezískal. Nyní se bude ve vězení pravděpodobně setkávat s lidmi výrazně staršími než on sám, a co to s ním udělá, nechť velkou otázkou...

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments