Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 budkyTak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se policejní pouta zaklapnou! Chlápek, který vykradl mincovník telefonního automatu v Hrubčicích, byl za pár hodin dopaden. Policistům se vzápětí přiznal, že stejných činů se třikrát za sebou dopustil i v Prostějově!

„Ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení je podezřelý dvaatřicetiletý muž z Přerovska, který se tohoto protiprávního jednání měl dopustit ve čtvrtek kolem jedné hodiny v noci v Hrubčicích. Tehdy ještě neznámý pachatel se na místním parkovišti vloupal do zde umístěného telefonního automatu a ukradl z něho pokladničku s penězi. Společnosti, jejímž majetkem telefonní automat je, způsobil škodu za 7 160 korun,“ popsala zlodějnu Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Chmaták se však z ukradených drobných peněz dlouho neradoval. „Policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 již v průběhu čtvrtka případ objasnili a pachatele zjistili. Uvedený muž z Přerovska, který ovšem žije v Prostějově, se ke skutku doznal a policistům odcizené peníze dobrovolně vydal. Ty budou vráceny oprávněnému majiteli. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření ze spáchání výše uvedených trestných činů, za které mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Irena Urbánková.

Jak Večerník v pátek zjistil, stejný chlápek má na svědomí také tři vykradené telefonní automaty v Prostějově. Policistům to přiznal při výslechu.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-