Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 3_hledanaSeriál Večerníku o pohřešovaných osobách přinesl během uplynulých dvou měsíců hned několik zajímavých příběhů, na které se nám dostalo ohlasů z řad široké veřejnosti. Zvláště na konto dlouhodobě hledaných Prostějovanů, jako například v případě Lenky Gambové, Jany Márové, Jaroslava Charváta či Davida Ditricha. V současnosti má ale policie zřejmě více starostí s patnáctiletými slečnami, které se před časem objevily v databázi pohřešovaných. Jedna z nich přitom dodnes není doma ...

Během uplynulých týdnů pátrala policie po třech patnáctiletých dívkách. Dvě z nich, včetně Večerníkem avizované Michaely Ventrubové, se už pokorně vrátily k rodině, jenomže po Markétě Ručilové se doslova slehla zem! „Co se týká pohřešovaných mladistvých osob, aktuálně policisté pátrají už jen po Markétě Ručilové z Prostějova,“ potvrdila Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. „Patnáctiletá dívka je 160 až 165 centimetrů vysoká, má střední postavu, hnědé oči a hnědočerné vlasy. Prosíme občany, aby v případě zjištění místa jejího pobytu neprodleně zavolali na bezplatnou linku 158.“
Na webových stránkách Večerníku se pod zveřejněným pátráním objevil vzkaz od muže, který se podepsal jako její otec. „Vím naprosto přesně, co ji dohnalo k tomu, aby nepřišla domů. Láska k feťákovi, kterému jsem zakázal se s ní stýkat,“ uvedl pisatel v komentáři. Přestože jsme se dále snažili o kontakt, od „otce“ již další reakce nepřišla.
Zajímavý vzkaz pak v diskusním fóru na www.vecernikpv.cz zanechala i osoba podepsaná jako Barbora. „Patnáctiletá holka s jedinou povinností chodit do školy, to jsou opravdu neskutečné problémy... Pokud ještě rodiče požadují dodržování hygieny, pořádku a slušné chování, tak to už se asi nedá vydržet a lépe utéct. Azyl pak tyto dívky naleznou v bytě veřejně známého feťáka a zřejmě i oblíbence nezletilých dívek. Nevíte kdo to je? Chcete zveřejnit adresu? Stačí se podívat, určitě ho potkáváte i s hledanými dívkami. Příště u něj může být ubytovaná další dívka, naivní, hloupá a končící na ulici!“
Víte, někdo něco víc? Kontaktujte nás, třeba i anonymně, prostřednictvím e-mailu redakce@vecernik pv.cz!
Dodejme, že Markéta Ručilová je v policejní databázi pohřešovaných osob od 21. listopadu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-