Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 Horvath_praskacPodobné krádeže jsou na denním pořádku. Tohle ovšem byla opravdu trefa do černého! V polovině prázdnin cikánská dvojice na parkovišti u vyškovského Kauflandu obrala starší ženu o celoživotní úspory. Zatímco si skládala nákup do kufru, ukradli ji z druhé strany auta kabelku. Ke své radosti pak zjistili, že v ní žena měla asi 1,3 milionu korun! Nyní už ale jednatřicetiletý Radim Lakatoš z Prostějova čeká na soud ve vazbě. Na jeho stopu policii přivedl jiný olašský Rom.


Mnohokrát trestaný Robert Horváth, zvaný mezi přáteli „Štika“, se s tímto faktem svěřil v krátkém exkluzivním rozhovoru pro Večerník.

Podobné krádeže jsou na denním pořádku. Tohle ovšem byla opravdu trefa do černého! V polovině prázdnin cikánská dvojice na parkovišti u vyškovského Kauflandu obrala starší ženu o celoživotní úspory. Zatímco si skládala nákup do kufru, ukradli ji z druhé strany auta kabelku. Ke své radosti pak zjistili, že v ní žena měla asi 1,3 milionu korun! Nyní už ale jednatřicetiletý Radim Lakatoš z Prostějova čeká na soud ve vazbě. Na jeho stopu policii přivedl jiný olašský Rom. Mnohokrát trestaný Robert Horváth, zvaný mezi přáteli „Štika“, se s tímto faktem svěřil v krátkém exkluzivním rozhovoru pro Večerník.

Jak jste se dozvěděl o krádeži u vyškovského Kauflandu?
„Na Rozhonově ulici v Prostějově žije známá cikánská rodina Ladislava Lakatoše. Jeho bratr Josef má asi třicetiletého syna Radima. Jednou v létě Radim se svojí přítelkyní se svým starým Mondeem vyrazili do Vyškova. Zpátky se vrátili v Audi A6 a Volkswagenu Touareg. Hned poté začali ve velkém kupovat drogy a zlato a chodit do heren. Bankovky začali rozdávat na všechny strany...“
Kde k penězům přišli?
„Pocházely právě z krádeže u vyškovského Kauflandu. Pochlubili se, že nějaké ženské sebrali kabelku, ve které měla asi milion tři sta tisíc korun!“
Celou věc jste nahlásil na policii. Co vás k tomu vedlo?
„Spravedlnost přece musí být...“
Co následovalo potom?
„Do Prostějova dorazili policejní zakuklenci z Brna a Radima Lakatoše zatkli. Hned na to putoval do vazby, kde se ke všemu přiznal. Nyní čeká na soud, který se bude konat v Brně. Ladislav Lakatoš, což je strýc toho mladého zloděje, se mi ovšem začal mstít. Vyhrožoval mi, že mě nechá zavřít. Podařilo se mu proti mě poštvat některé policisty i další lidi.“
Co se stalo se všemi těmi ukradenými penězi?
„Myslím, že už rodina Lakatošova dokázala všechno utratit nebo rozdat...“
Vy sám jste byl opakovaně trestaný a jste dlouhodobě nezaměstnaný. Z čeho žijete?
„Bydlím v hotelu na prostějovském hlavním nádraží. Moje družka je zavřená. Jsem na Úřadu práce a dostávám sociální dávky na naše čtyři děti. Celkem to dělá asi osmnáct tisíc korun měsíčně.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-