Dobrý večer, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 policieVztah k práci bývá u některých Romů hodně problematický. Například mezi Olachy nenajdete jediného, který by byl zaměstnaný. Jedním takovým je i čtyřia-čtyřicetiletý Robert Horváth, který však pracovat bude muset. Pokud to nezvládne, čeká ho pobyt za mřížemi...

To byla ale hloupost! Zdánlivě výhodné nabídce dvou cikánů uvěřil jeden z majitelů malého truhlářství v Prostějově. „Slibovali, že mi dodají kotouče na pilu za polovinu obvyklé ceny. Jako zálohu jsem jim dal deset tisíc korun. Kotouče jsem ale nikdy neviděl,“ vypověděl ve čtvrtek u Okresního soudu v Prostějově poškozený muž.
Těmito nepříliš důvěryhodnými dealery byli třiadvacetiletý René Mika a o jednadvacet let starší Robert Horváth. Prvně jmenovaný vše přiznal a svůj podíl dokon-ce napálenému truhláři vrátil. „Peníze jsem si původně nechal, protože jsem v té době byl bez práce a neměl ani na jídlo. Nyní už jsem zaměstnaný, takže jsem je mohl konečně vrátit,“ přiznal před soudním tribunálem René Mika.
Druhý obžalovaný přes jasné důkazy vše zarytě popíral. „Nic z toho není pravda. Celé je to pomsta za to, že jsem udal zloděje z vyškovského Kauflandu,“ snažil se hájit opakovaně trestaný Robert Horváth, kterému vzhledem k předchozím dvěma podmíněným trestům už hrozilo, že nyní půjde rovnou do vězení.
Soud ale Horváthově dosti nelogické obhajobě vztahující se k docela jinému případu neuvěřil. Přesto obžalovaný do vězení nepůjde. Musí si ovšem odpracovat tři sta hodin obecně prospěšných prací a uhradit způsobenou škodu. „Nepůjdu do kriminálu? Tak to se vším souhlasím. Budu pracovat a peníze taky určitě vrátím,“ horlil po vynesení rozsudku Robert Horváth.
„Pokud však tyto podmínky nesplníte, vězení vás určitě nemine,“ pohrozila mu nádavkem soudkyně Adéla Pluskalová. S podmínkou vyvázl i René Mika, kterému ke cti posloužilo, že se ke všemu doznal a navíc peníze vrátil. „Dva roky se však nesmíte dopustit žádného trestného činu, jinak budete mít problémy,” upozornila i druhého viníka Pluskalová.
Rozsudek je pravomocný, obě procesní strany se totiž přímo na místě vzdaly práva na odvolání.  

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-