Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 policieVztah k práci bývá u některých Romů hodně problematický. Například mezi Olachy nenajdete jediného, který by byl zaměstnaný. Jedním takovým je i čtyřia-čtyřicetiletý Robert Horváth, který však pracovat bude muset. Pokud to nezvládne, čeká ho pobyt za mřížemi...

To byla ale hloupost! Zdánlivě výhodné nabídce dvou cikánů uvěřil jeden z majitelů malého truhlářství v Prostějově. „Slibovali, že mi dodají kotouče na pilu za polovinu obvyklé ceny. Jako zálohu jsem jim dal deset tisíc korun. Kotouče jsem ale nikdy neviděl,“ vypověděl ve čtvrtek u Okresního soudu v Prostějově poškozený muž.
Těmito nepříliš důvěryhodnými dealery byli třiadvacetiletý René Mika a o jednadvacet let starší Robert Horváth. Prvně jmenovaný vše přiznal a svůj podíl dokon-ce napálenému truhláři vrátil. „Peníze jsem si původně nechal, protože jsem v té době byl bez práce a neměl ani na jídlo. Nyní už jsem zaměstnaný, takže jsem je mohl konečně vrátit,“ přiznal před soudním tribunálem René Mika.
Druhý obžalovaný přes jasné důkazy vše zarytě popíral. „Nic z toho není pravda. Celé je to pomsta za to, že jsem udal zloděje z vyškovského Kauflandu,“ snažil se hájit opakovaně trestaný Robert Horváth, kterému vzhledem k předchozím dvěma podmíněným trestům už hrozilo, že nyní půjde rovnou do vězení.
Soud ale Horváthově dosti nelogické obhajobě vztahující se k docela jinému případu neuvěřil. Přesto obžalovaný do vězení nepůjde. Musí si ovšem odpracovat tři sta hodin obecně prospěšných prací a uhradit způsobenou škodu. „Nepůjdu do kriminálu? Tak to se vším souhlasím. Budu pracovat a peníze taky určitě vrátím,“ horlil po vynesení rozsudku Robert Horváth.
„Pokud však tyto podmínky nesplníte, vězení vás určitě nemine,“ pohrozila mu nádavkem soudkyně Adéla Pluskalová. S podmínkou vyvázl i René Mika, kterému ke cti posloužilo, že se ke všemu doznal a navíc peníze vrátil. „Dva roky se však nesmíte dopustit žádného trestného činu, jinak budete mít problémy,” upozornila i druhého viníka Pluskalová.
Rozsudek je pravomocný, obě procesní strany se totiž přímo na místě vzdaly práva na odvolání.  

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments