Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 s_NOZEMTohle už tu dlouho nebylo. Nervy na uzdě neudržel důchodce v Čechovicích, kterému vadili stavební dělníci pracující před jeho domem. Vyhrožoval jim vidlemi a pak na ně dokonce zaútočil s nožem v ruce!

„Z trestného činu výtržnictví je podezřelý jednasedmdesátiletý muž z Prostějovska, který v úterý 17. prosince 2013 před šestnáctou hodinou vyhrožoval dělníkům stavební firmy, kteří se pohybovali na volně přístupných pozemcích obce Čechovice. Křičel na ně, že pokud budou před jeho domem probíhat stavební práce, tak si na ně vezme vidle. Pracovníci pokračovali v činnosti, kdy muž vyběhl z domu a v ruce držel nůž s dvaceticentimetrovou čepelí,“ informoval Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci s tím, že vystrašení dělníci okamžitě vytočili tísňovou linku 158. „Přivolaní policisté vyzvali muže, aby nůž odhodil a zanechal svého protiprávního jednání, ale dotyčný na výzvy nereagoval. Následně byly použity donucovací prostředky, nůž byl zajištěn a muž převezen na policejní oddělení. Po provedených policejních úkonech byl po osmnácté hodině propuštěn. Ke zranění osob a škodě na majetku nedošlo. Muži za tento čin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodal Josef Bednařík.  

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-