Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 policieNa své okolí dokáže zapůsobit. Muži mu věří, ženy podléhají. Když mu však teče do bot, bez mrknutí všechny zradí. Tak se jeví mladý prostějovský narkoman Jan Augustin, který byl nedávno vzat do vazby v souvislosti s distribucí drog. Ještě před tím však zřejmě stihl okrást otce své milenky, kterou „přebral“ dlouholetému kamarádovi.  A za to byl v úterý 17. prosince postaven před Okresní soud v Prostějově...

Dva mladé muže a jednu dívku z Prostějova pojilo přátelství, tělesná přitažlivost i záliba v drogách. V oblibě měli zejména marihuanu, nebránili se však ani pervitinu. Definitivně je rozdělily skvrny na prostěradle a hlavně peníze. Jan Augustin měl o celkem pětadvacet tisíc okrást otce dívky, kterou přebral kamarádovi. U soudu se obžalovaný bránil tím, že vše je past, kterou na něj nastražil právě jeho bývalý přítel.

„Nic jsem neukradl. V domě, kde bydlela slečna Michaela se svým otcem a odkud peníze zmizely, jsem pouze párkrát přespal. Nikdy jsem v něm nebyl sám. Všechno je výmysl. Problém je v tom, že jsem s Michaelou začal spát. Na to však přišel její přítel Zbyněk. Dostal na mě vztek a pod vlivem drog byl hodně agresivní, vyhrožoval mi i na Facebooku. Peníze mohl vzít on, aby mě poškodil,“ přišel před soudem se svojí vlastní verzí obžalovaný Jan Augustin.

Jeho obhajoba však rychle vzala za své. Výpovědi bývalých přátel působily důvěryhodněji a vše pravděpodobně uvedli na pravou míru. „K obžalovanému jsem měla hodně blízko, byl to můj kamarád, nakonec jsem s ním i spala. Ale on mě obelhal a okradl. Asi týden u nás přespával. Jednou mi volal, že se potřebuje rychle převléct. Tak jsem s ním jela k nám domů, dala mu klíče a čekala v nastartovaném autě před domem. Odpoledne jsme měli mít schůzku, ale on už mi telefon nebral. Pak jsem zjistila, že tátovi zmizely peníze. Vše do sebe zapadlo,“ vypověděla Michaela G., na které bylo patrné, že opravdu nemá důvod si cokoliv vymýšlet.

Se svým bývalým přítelem na Jana Augustina vymyslela lest. Jelikož se nikomu z nich neozýval, vylákali ho ke kamarádce, kde na něho udeřili. Prohledali mu batoh a objevili paměti, které zmizely z počítače ve vykradeném domě. Jan Augustin se jim pak ke všemu přiznal.

„Říkal, že chtěl ukradené peníze vrátit, ale že se mu něco zvrtlo a že už je nevrátí. Od té doby jsme ho neviděli a setkali se s ním až tady u soudu. Pokud vím, peníze nevrátil,“ vyprávěl Zbyněk K., který rozhodně nepůsobil nijak zvlášť agresivně. Jeho výpověď navíc působila věrohodně a doplňovala vyjádření jeho bývalé přítelkyně. A to i přesto, že oba spolu už pár netvoří. „Byli jsme spolu asi dva roky, poslední dobou jsme se ale dost hádali. Na její nevěru jsem přišel z fleků na prostěradle na její posteli, které určitě nepocházely ode mě. Ona se přiznala, že mě podvedla. Pak jsme se ještě kvůli ukradeným penězům dali na chvíli dohromady, ale dlouhodobě to už nemělo cenu,“ ohlédl se Zbyněk bez větších emocí za nepovedeným vztahem.

To, že by peníze ukradl, aby očernil svého soka v lásce, ovšem považoval za zcela nelogickou konstrukci. „V bytě jsem nějaký čas žil, nikdy jsem z něj ale nic nevzal. V době, kdy zmizely peníze, jsem v něm určitě nebyl, ani jsem do něj neměl přístup. Tohle mi všichni zúčastnění mohou potvrdit. U obžalovaného je to však poněkud jinak,“ argumentoval svědek. Jan Augustin na výpověď svých někdejších přátel nebyl schopen smysluplně reagovat, pouze stále neurčitě naznačoval, že „vše mohlo být jinak.“

Rozsudek dosud nepadl, jednání bylo odročeno.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments