Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vykutálení neplatiči

Během čtyřiadvaceti hodin v pátek 13. prosince vyjížděli strážníci dvakrát do terénu kvůli neplatičům. Nejprve se jednalo o dvaačtyřicetiletého muže, který polovinu peněz, jenž měl u sebe, naházel do Juboxu. Při placení mu pak v hospodě chyběla hotovost ve výši sto třiceti korun. Sliboval nápravu, ale ani do dvou dnů dluh neuhradil. Druhým neplatícím hostem byl opět muž. Ten v nejmenovaném baru zkonzumoval alkoholické nápoje v hodnotě 220 korun, ovšem peníze v hotovosti neměl. Tvrdil, že vybere z bankomatu. Hlídka za hodinu provedla kontrolu, zda svého slova dostál. Ukázalo se, že provozovnu vůbec neopustil. Nato sám požádal hlídku o doprovod k bankomatu, ale výběr peněz však znovu neuskutečnil s tvrzením, že si nepamatuje PIN. Oba pánové jsou podezřelí z přestupku proti majetku a skončí u správního orgánu, kde jim hrozí pokuta až do výše 15 000 korun a obsluha bude uplatňovat náhradu vzniklé škody.

Vykázáni z čekárny

Zdržovat se v čekárně hlavního nádraží lze pouze s platnou jízdenkou. Toto pravidlo však nemínila v neděli 15. prosince dodržovat skupina tří osob. Na upozornění pracovníka Českých drah nereagovala, a naopak se k němu začala chovat hrubým způsobem. Přivolaní strážníci muže ve věku 16, 19 a 44 let z místa vykázali.Chlupáč na zahradě

Na základě telefonátu odchytli strážníci v neděli 15. prosince psa, který vběhl na pozemek oznamovatele. Pes měl čip, podle kterého byl zjištěn chovatel a následně vyrozuměn o převozu zvířete na služebnu městské policie, kde si ho posléze vyzvednul.Klíče v kontejneru

Ženě upadly předminulé pondělí 16. prosince klíče do nádoby s tříděným odpadem. S žádostí o pomoc se obrátila na linku 156 a strážníkům vysvětlila, že klíče jí spadly do kontejneru při odkládání nepotřebného šatstva. V průběhu dne se podařilo zkontaktovat osobu, která má na starosti svoz. Poté bylo dohodnuto setkání s oznamovatelkou u nádoby, aby mohlo dojít k předání nalezených klíčů.Nezabezpečení psi

V úterý 17. prosince před devátou hodinou bylo přijato sdělení na linku 156 o volně pobíhajících psech, kteří často chovateli utíkají a na svých toulkách mnohdy doráží na děti, které se v těchto místech často pohybují. Cesta totiž vede do různých kroužků, kam dítka dochází. Hlídka zkontaktovala muže, kterému tito čtyři psi patří. Ten přiznal, že mu dnešního dne utekli. Poté se je snažil nahnat zpět domů. Podle svědků má ovšem k situaci docházet opakovaně a muž na jejich výtky nereaguje. Navíc nechává psy při venčení i volně pobíhat. Celá událost byla předána správnímu orgánu k dořešení.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments