Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vykutálení neplatiči

Během čtyřiadvaceti hodin v pátek 13. prosince vyjížděli strážníci dvakrát do terénu kvůli neplatičům. Nejprve se jednalo o dvaačtyřicetiletého muže, který polovinu peněz, jenž měl u sebe, naházel do Juboxu. Při placení mu pak v hospodě chyběla hotovost ve výši sto třiceti korun. Sliboval nápravu, ale ani do dvou dnů dluh neuhradil. Druhým neplatícím hostem byl opět muž. Ten v nejmenovaném baru zkonzumoval alkoholické nápoje v hodnotě 220 korun, ovšem peníze v hotovosti neměl. Tvrdil, že vybere z bankomatu. Hlídka za hodinu provedla kontrolu, zda svého slova dostál. Ukázalo se, že provozovnu vůbec neopustil. Nato sám požádal hlídku o doprovod k bankomatu, ale výběr peněz však znovu neuskutečnil s tvrzením, že si nepamatuje PIN. Oba pánové jsou podezřelí z přestupku proti majetku a skončí u správního orgánu, kde jim hrozí pokuta až do výše 15 000 korun a obsluha bude uplatňovat náhradu vzniklé škody.

Vykázáni z čekárny

Zdržovat se v čekárně hlavního nádraží lze pouze s platnou jízdenkou. Toto pravidlo však nemínila v neděli 15. prosince dodržovat skupina tří osob. Na upozornění pracovníka Českých drah nereagovala, a naopak se k němu začala chovat hrubým způsobem. Přivolaní strážníci muže ve věku 16, 19 a 44 let z místa vykázali.Chlupáč na zahradě

Na základě telefonátu odchytli strážníci v neděli 15. prosince psa, který vběhl na pozemek oznamovatele. Pes měl čip, podle kterého byl zjištěn chovatel a následně vyrozuměn o převozu zvířete na služebnu městské policie, kde si ho posléze vyzvednul.Klíče v kontejneru

Ženě upadly předminulé pondělí 16. prosince klíče do nádoby s tříděným odpadem. S žádostí o pomoc se obrátila na linku 156 a strážníkům vysvětlila, že klíče jí spadly do kontejneru při odkládání nepotřebného šatstva. V průběhu dne se podařilo zkontaktovat osobu, která má na starosti svoz. Poté bylo dohodnuto setkání s oznamovatelkou u nádoby, aby mohlo dojít k předání nalezených klíčů.Nezabezpečení psi

V úterý 17. prosince před devátou hodinou bylo přijato sdělení na linku 156 o volně pobíhajících psech, kteří často chovateli utíkají a na svých toulkách mnohdy doráží na děti, které se v těchto místech často pohybují. Cesta totiž vede do různých kroužků, kam dítka dochází. Hlídka zkontaktovala muže, kterému tito čtyři psi patří. Ten přiznal, že mu dnešního dne utekli. Poté se je snažil nahnat zpět domů. Podle svědků má ovšem k situaci docházet opakovaně a muž na jejich výtky nereaguje. Navíc nechává psy při venčení i volně pobíhat. Celá událost byla předána správnímu orgánu k dořešení.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-