Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 Brutus_lupicJakékoliv provozovny s nonstop provozem se v poslední době stávají jednoduchým terčem lupičů. Nejinak tomu bylo ve čtvrtek 19. prosince časně ráno, kdy do občerstvení Brutus v Plumlovské ulici s nepřetržitou obsluhou vtrhl maskovaný a ozbrojený muž. Pod pohrůžkou použití pistole vymámil na obsluhující mladé ženě pět tisíc korun.

„Trestného činu loupeže se dopustil neznámý pachatel, který devatenáctého prosince před čtvrtou hodinou ranní vstoupil do nonstop prodejny s občerstvením na ulici Plumlovská v Prostějově. Maskovaný pachatel následně přistoupil k obsluze a pod hrozbou použití namířené krátké střelně zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Obsluha mu vydal pět tisíc korun, posléze pachatel z místa činu utekl. Ke zranění osob nedošlo,“ popsala chování zloděje Marie Štrbáková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Z loupežného přepadení byl viditelně nešťastný majitel občerstvení Brutus Pavel Pacola, kterého Večerník o týden později vyzpovídal. 
„Je to hrozné, ale bohužel takovýmto lumpárnám prostě zabránit nemůžete a my provozovatelé podobných zařízení s nimi prostě musíme počítat...,“ posteskl si bezelstně a bezradně Pavel Pacola. Jak vzápětí dodal, obětí lupiče se stala mladá prodavačka. „Tomu chlapovi neodporovala, byla hodně vylekaná. Vydala mu něco málo přes pět tisíc, to je hotovost, kterou na prodejně neustále máme k dispozici na vracení zákazníkům,“ uvedl majitel Brutusu. On sám věří, že policie by mohla ozbrojeného lotra brzy dopadnout. „Vydali jsme kriminálce videozáznam z průmyslové kamery, kde je lupič dobře vidět. Navíc, když vycházel z našeho občerstvení, zamířil doprava k centru města. A tady v ulici, pokud vím, je taky kamera. Takže policie by ho mohla vystopovat,“ nastínil Pacola svoji naději, aby spravedlnosti bylo učiněno za dost.
A co hodlá udělat pro to, aby se podobný případ alespoň hned tak neopakoval. „Nezlobte se, pokud vymyslím nějaké razantnější bezpečnostní opatření, tak o něm rozhodně nebudu informovat média,“ řekl na závěr upřímné zpovědi Večerníku.
„V současné době na případu intenzivně pracujeme. Aktuálně bylo zjištěno, že pachatel se na místo dopravil na jízdním kole,“ prozradila v pátek uplynulého týdne mluvčí krajské policie Marie Štrbáková.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-