Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nový rok na záchytce
První osobou v roce 2014, která skončila na záchytné stanici v Olomouci, byla jednatřicetiletá žena bez domova. Ta hned 1. ledna seděla na chodníku Filipcova náměstí a bez opory nebyla schopná chůze. Pro její silnou opilost u ní neproběhla ani dechová zkouška. Strážníci zmíněnou osůbku předali do rukou zaměstnanců zdravotnického zařízení před šestnáctou hodinou.

Ochranku neoblafnul

Dva dny před Štědrým dnem loňského roku si v nákupním centru povšiml pracovník bezpečnostní služby muže, jak vytáhl z kapsy bundy nakupujícímu peněženku. To, že byl u této činnosti viděn, si zloděj uvědomil a tak lup odhodil na podlahu a předstíral jeho nález. Strážníci devětapadesátiletého občana pro podezření z trestného činu krádeže předali policistům k dalším úkonům.
Nepochopitelná zábava
Na Štědrý den 24. prosince 2013 v noci neznámá osoba u rodinného domu v Prostějově uzavřela v rozvodně přívod plynu. Majitel domu přivolal pracovníka plynárny, neboť toto zaznamenal v krátké době již podruhé. Servisní technik uvedl, že jde přibližně již o desátý případ podobného druhu. Na městskou policii však do konce roku 2013 nebylo přijato podobné oznámení.

Přiznal se k nehodě

Řidič vozidla v pondělí 30. prosince 2013 narazil do dopravní značky a z místa nehody ujel. Strážníci řidiče nalezli ve vedlejší ulici od místa události. Vůz shodného popisu měl poškozen plastový nárazník a rozbité světlo. Řidič se nacházel uvnitř. Hlídka ho zajistila, a přivolala policisty, kteří u něj při dechové zkoušce naměřili 2,57 promile. Devětadvacetiletý muž se k činu doznal.

Petarda v koši

Na Silvestra 31. prosince třicet minut po dvaadvacáté hodině poblíž Olomoucké ulice byl zachycen pomocí kamery mladík, který odhodil do plastového koše petardu, kdy po jejím výbuchu došlo k vytržení koše z držáku a rozsypání odpadu v okolí pěti metrů. Strážníci podnapilého mladíka zadrželi. Jelikož nebyl schopen prokázat svoji totožnost, byl převezen na služebnu Policie ČR. Zde vyšlo najevo, že se jedná o mladistvého, šestnáctiletého hocha, který při dechové zkoušce nadýchal 0,94 promile. Jakým způsobem si tento stav přivodil, prozradit odmítl. Celá záležitost byla postoupena správnímu orgánu.

Silvestrovská rvačka

O půl druhé v noci ze Silvestra 31. prosince 2013 na Nový rok 1. ledna 2014 vyjížděla hlídka na základě oznámení do provozovny, kde se mělo schylovat k šarvátce. Situace se však do příjezdu hlídky zklidnila. V místě se již zdržoval jen mladík, který při svém nekontrolovatelném chování udeřil rukou do barového pultu, čímž rozbil skleněnou tabuli. Škoda byla předběžně odhadnuta na jeden tisíc korun. Na uhrazení této částky muž neměl, ale přislíbil zaplacení do několika dnů.
I přesto pro podezření z přestupku proti majetku byla celá věc předána správnímu orgánu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-