Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 bouracka_znackaDalší z naprosto nepoučitelných řidičů havaroval. Zpitý do němoty se v pondělí 30. prosince 2013 večer naboural v Dobrovského ulici mladý šofér, který přímo rozstřelil dopravní značku. Snažil se z místa nehody ujet, vzápětí ho ale lapili pohotoví strážníci. Je nepředstavitelné si domyslet, co by se stalo, kdyby se tento opilý pirát silnic dostal do živějších částí města s daleko větším provozem…

„V pondělí 30. prosince, krátce před půl devátou večerní, došlo na ulici Dobrovského v Prostějově k havárii vozidla Ford Focus. Z prvotního šetření vyplývá, že devětadvacetiletý řidič, který jel od ulice Okružní a odbočil směrem na ulici Dobrovského, zřejmě nezvládl řízení vozidla a narazil do dopravní značky Dej přednost v jízdě.
Z místa dopravní nehody ujel. Ne však daleko,“ sdělila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak se vzápětí ukázalo, havárie si všimli strážníci, kteří hlídkovali opodál. „O kousek dál a na téže ulici ho zastavili strážníci Městské policie v Prostějově. Provedli u něho dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Naměřili mu 2,57 promile alkoholu v dechu. Přivolaní policisté si nehodu převzali, řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ten se po poučení podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na sedmnáct tisíc korun,“ uvedla Irena Urbánková.
Takové řidiče potkat na silnici, tak je o malér postaráno. Jak policejní mluvčí dodala, však mu také hrozí přísný trest a doufejme, že se tak i stane. „Řidič je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Zároveň je také podezřelý z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ potvrdila Irena Urbánková.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-