Dobré ráno, dnes je neděle 9.8.2020
svátek slaví Roman,
zítra Vavřinec
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 brutus_prepadeniUž 19. prosince loňského roku došlo v prostějovském občerstvení Brutus v Plumlovské ulici k loupežnému přepadení. Dosud neznámý pachatel zde ve čtyři hodiny ráno s pistolí v ruce vymámil na obsluze přes pět tisíc korun. Přestože majitel provozovny s nepřetržitým provozem poskytl videozáznam z průmyslové kamery ihned po přepadení policii, ta jej se žádostí o pomoc při pátrání zveřejnila teprve až v úterý 7. ledna! Proč policie tak dlouho držela informace pod pokličkou?

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno vstoupil do uvedené prodejny zatím neznámý pachatel maskovaný kuklou. „Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala řádově několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ připomněla případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje s tím, že policisté případ šetří pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Přes veškerou intenzitu zmiňovaného pátrání je ale nutno podotknout, že policie držela podrobnosti a hlavně videozáznam z přepadení v tajnosti a nedala tak veřejnosti okamžitě šanci pomoci identifikovat pachatele. Záznam s postavou lupiče poskytla médiím až uplynulé úterý! „Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem třiceti let, vysokého kolem stopětasedmdesáti centimetrů, štíhlé postavy. V obličeji byl maskován kuklou s otvorem pro oči. V pravé ruce držel krátkou střelnou zbraň. Na jedné ruce, pravděpodobně na levé, měl stříbrný prsten ve tvaru kroužku s nějakým rytím. Mluvil místním hanáckým dialektem a na sobě měl tmavé oblečení,“ uvedla k popisu mluvčí krajské policie Irena Urbánková. Těžko už nyní spekulovat o tom, proč pátrací relaci zveřejnila policie až tak pozdě. Podle názoru Večerníku tak měla učinit okamžitě, kdokoliv z občanů mohl lupiče poznat a mohl tak už třeba dávno sedět ve vazbě! Takto je stále na svobodě a nebezpečný celé společnosti... Přesto i tak je nyní potřeba policii pomoci. „Policie ČR v Prostějově se tímto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění tohoto loupežného přepadení. Jakékoliv poznatky či informace, které by vedly k objasnění případu, mohou občané v pracovní době od 7.00 do 15.00 hodin sdělit kriminalistům na telefonní linku 974 781 336, případně na kteroukoliv policejní služebnu nebo kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158,“ požádala prostřednictvím Večerníku Irena Urbánková.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-