Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 brutus_prepadeniUž 19. prosince loňského roku došlo v prostějovském občerstvení Brutus v Plumlovské ulici k loupežnému přepadení. Dosud neznámý pachatel zde ve čtyři hodiny ráno s pistolí v ruce vymámil na obsluze přes pět tisíc korun. Přestože majitel provozovny s nepřetržitým provozem poskytl videozáznam z průmyslové kamery ihned po přepadení policii, ta jej se žádostí o pomoc při pátrání zveřejnila teprve až v úterý 7. ledna! Proč policie tak dlouho držela informace pod pokličkou?

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno vstoupil do uvedené prodejny zatím neznámý pachatel maskovaný kuklou. „Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala řádově několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ připomněla případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje s tím, že policisté případ šetří pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Přes veškerou intenzitu zmiňovaného pátrání je ale nutno podotknout, že policie držela podrobnosti a hlavně videozáznam z přepadení v tajnosti a nedala tak veřejnosti okamžitě šanci pomoci identifikovat pachatele. Záznam s postavou lupiče poskytla médiím až uplynulé úterý! „Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem třiceti let, vysokého kolem stopětasedmdesáti centimetrů, štíhlé postavy. V obličeji byl maskován kuklou s otvorem pro oči. V pravé ruce držel krátkou střelnou zbraň. Na jedné ruce, pravděpodobně na levé, měl stříbrný prsten ve tvaru kroužku s nějakým rytím. Mluvil místním hanáckým dialektem a na sobě měl tmavé oblečení,“ uvedla k popisu mluvčí krajské policie Irena Urbánková. Těžko už nyní spekulovat o tom, proč pátrací relaci zveřejnila policie až tak pozdě. Podle názoru Večerníku tak měla učinit okamžitě, kdokoliv z občanů mohl lupiče poznat a mohl tak už třeba dávno sedět ve vazbě! Takto je stále na svobodě a nebezpečný celé společnosti... Přesto i tak je nyní potřeba policii pomoci. „Policie ČR v Prostějově se tímto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění tohoto loupežného přepadení. Jakékoliv poznatky či informace, které by vedly k objasnění případu, mohou občané v pracovní době od 7.00 do 15.00 hodin sdělit kriminalistům na telefonní linku 974 781 336, případně na kteroukoliv policejní služebnu nebo kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158,“ požádala prostřednictvím Večerníku Irena Urbánková.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments