Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 brutus_prepadeniUž 19. prosince loňského roku došlo v prostějovském občerstvení Brutus v Plumlovské ulici k loupežnému přepadení. Dosud neznámý pachatel zde ve čtyři hodiny ráno s pistolí v ruce vymámil na obsluze přes pět tisíc korun. Přestože majitel provozovny s nepřetržitým provozem poskytl videozáznam z průmyslové kamery ihned po přepadení policii, ta jej se žádostí o pomoc při pátrání zveřejnila teprve až v úterý 7. ledna! Proč policie tak dlouho držela informace pod pokličkou?

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno vstoupil do uvedené prodejny zatím neznámý pachatel maskovaný kuklou. „Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala řádově několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ připomněla případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje s tím, že policisté případ šetří pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Přes veškerou intenzitu zmiňovaného pátrání je ale nutno podotknout, že policie držela podrobnosti a hlavně videozáznam z přepadení v tajnosti a nedala tak veřejnosti okamžitě šanci pomoci identifikovat pachatele. Záznam s postavou lupiče poskytla médiím až uplynulé úterý! „Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem třiceti let, vysokého kolem stopětasedmdesáti centimetrů, štíhlé postavy. V obličeji byl maskován kuklou s otvorem pro oči. V pravé ruce držel krátkou střelnou zbraň. Na jedné ruce, pravděpodobně na levé, měl stříbrný prsten ve tvaru kroužku s nějakým rytím. Mluvil místním hanáckým dialektem a na sobě měl tmavé oblečení,“ uvedla k popisu mluvčí krajské policie Irena Urbánková. Těžko už nyní spekulovat o tom, proč pátrací relaci zveřejnila policie až tak pozdě. Podle názoru Večerníku tak měla učinit okamžitě, kdokoliv z občanů mohl lupiče poznat a mohl tak už třeba dávno sedět ve vazbě! Takto je stále na svobodě a nebezpečný celé společnosti... Přesto i tak je nyní potřeba policii pomoci. „Policie ČR v Prostějově se tímto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění tohoto loupežného přepadení. Jakékoliv poznatky či informace, které by vedly k objasnění případu, mohou občané v pracovní době od 7.00 do 15.00 hodin sdělit kriminalistům na telefonní linku 974 781 336, případně na kteroukoliv policejní služebnu nebo kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158,“ požádala prostřednictvím Večerníku Irena Urbánková.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments