Dobré ráno, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 9Spíš než lítost by potřeboval pětadvacet ran bičem! Dvacetiletý chlapík nahlásil koncem loňského roku policii, že se stal obětí surového loupežného přepadení. Houby, loupež si naprosto vymyslel! Věci, které označil jako za ukradené, někde v opilosti poztrácel, a měl strach to doma přiznat rodičům... „V sobotu osmadvacátého prosince loňského roku jsme přijali ze strany dvacetiletého muže z Prostějovska oznámení o tom, že byl přepaden v Lutinovově ulici v Prostějově neznámým pachatelem. Ten ho měl v prostoru městské tržnice bít pěstmi, kopat do něj a ukrást mu cigarety.

Když měl mladík ležet na zemi, měl se k němu neznámý útočník vrátit, znovu do něho kopat a okrást ho o peněženku s celým obsahem, čímž mu měl způsobit škodu za třista korun,“ prozradila Večerníku zrod údajného případu ze závěru minulého roku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dále poznamenala, kriminalisté na případu intenzivně pracovali a po útočníkovi pátrali. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ doplnila Urbánková. Zprvu vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by na přepadení bylo něco divného, co by se vymykalo běžné kriminalistické praxi. Po dvou týdnech se ale ukázalo, že ze strany mladíka jde o pěknou báchorku. „Na základě zmíněného provedeného šetření policisté zjistili, že všechno bylo jinak, a že k žádnému k loupežnému přepadení nedošlo,“ prozradila tisková mluvčí s tím, že mladý muž si vše vymyslel. V důsledku podnapilosti totiž všechny své věci poztrácel na různých místech v Prostějově, a protože se obával reakce rodičů, vymyslel si přepadení, k čemuž se přiznal,“ odhalili policisté pravý stav věcí. Přestože skoro tři týdny tahal z rodičů vystrašený mladík policisty za nos, nic se mu nestane. „Vzhledem k tomu, že nedošlo ke spáchání žádného protiprávního jednání, bude případ odložen,“ potvrdila mluvčí krajské policie Irena Urbánková.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-