Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 9Spíš než lítost by potřeboval pětadvacet ran bičem! Dvacetiletý chlapík nahlásil koncem loňského roku policii, že se stal obětí surového loupežného přepadení. Houby, loupež si naprosto vymyslel! Věci, které označil jako za ukradené, někde v opilosti poztrácel, a měl strach to doma přiznat rodičům... „V sobotu osmadvacátého prosince loňského roku jsme přijali ze strany dvacetiletého muže z Prostějovska oznámení o tom, že byl přepaden v Lutinovově ulici v Prostějově neznámým pachatelem. Ten ho měl v prostoru městské tržnice bít pěstmi, kopat do něj a ukrást mu cigarety.

Když měl mladík ležet na zemi, měl se k němu neznámý útočník vrátit, znovu do něho kopat a okrást ho o peněženku s celým obsahem, čímž mu měl způsobit škodu za třista korun,“ prozradila Večerníku zrod údajného případu ze závěru minulého roku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dále poznamenala, kriminalisté na případu intenzivně pracovali a po útočníkovi pátrali. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ doplnila Urbánková. Zprvu vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by na přepadení bylo něco divného, co by se vymykalo běžné kriminalistické praxi. Po dvou týdnech se ale ukázalo, že ze strany mladíka jde o pěknou báchorku. „Na základě zmíněného provedeného šetření policisté zjistili, že všechno bylo jinak, a že k žádnému k loupežnému přepadení nedošlo,“ prozradila tisková mluvčí s tím, že mladý muž si vše vymyslel. V důsledku podnapilosti totiž všechny své věci poztrácel na různých místech v Prostějově, a protože se obával reakce rodičů, vymyslel si přepadení, k čemuž se přiznal,“ odhalili policisté pravý stav věcí. Přestože skoro tři týdny tahal z rodičů vystrašený mladík policisty za nos, nic se mu nestane. „Vzhledem k tomu, že nedošlo ke spáchání žádného protiprávního jednání, bude případ odložen,“ potvrdila mluvčí krajské policie Irena Urbánková.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments