Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nahled 28_nasilnikJen těžko uvěřitelný případ domácího násilí s následným vykázáním řešila prostějovská policie minulou středu. Šestadvacetiletý muž požadoval po svých rodičích peníze. Když mu je odmítli dát, napadl je vší brutalitou. Fyzicky dokonce napadl i jednoho z policistů z hlídky, která přijela případ řešit!

Prostějovští policisté vykázali další násilnou osobu, letos už devátou. Tentokrát šlo o mladého muže, který se dopouštěl domácího násilí na svých rodičích. „Ve středu 4. července 2012 v dopoledních hodinách v bytě na Poděbradově náměstí v Prostějově nejprve slovně a poté i fyzicky napadl šestadvacetiletý muž své rodiče ve věku 65 a 69 let,“ potvrdila nám případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Vzápětí Večerníku popsala, jakou hrůzu starší manželská dvojice prožila se svým nezdárným synem. „Nejdřív vulgárně nadával své pětašedesátileté matce a nutil ji, aby mu dala peníze. Když ta odmítala, fyzicky ji napadl a smýkal s ní po bytě. Pak šel za svým devětašedesátiletým otcem a i po něm požadoval peníze. A když mu i on odmítl dát peníze, nerozpakoval se na něj zaútočit pěstmi a sprostě mu nadávat. Navíc mu vyhrožoval, že ho podřeže. Žena z obavy o jejich životy zavolala na policii,“ uvedla Irena Urbánková.

Přivolaná policejní hlídka násilníka zajistila. „Mladý muž však ještě předtím, než mu byla nasazena pouta, stačil zaútočit na jednoho ze zakročujících policistů loktem a pěstmi. Přidal i několik kopanců. Policisté použili donucovací prostředky a násilníkovi přiložili pouta. Během incidentu ke zranění jak poškozených, tak zakročující hlídky nedošlo. Nedošlo ani ke škodě na majetku. V průběhu šetření muži zákona zjistili, že se nejedná o první incident ze strany šestadvacetiletého syna vůči jeho rodičům a k podobným incidentům dochází již rok a půl a útoky se stupňují,“ sdělila dále mluvčí prostějovské policie.

Na základě vyhodnocení bylo zkonstatováno, že se jedná o domácí násilí a násilník byl ještě téhož dne vykázán ze společného obydlí a jeho bezprostředního prostoru na dobu 10 dnů. Skutek fyzického napadení rodičů a zakročující hlídky je šetřen samostatně, a to pro přečin vydírání a přečin násilí proti úřední osobě. „Hned druhý den, ve čtvrtek  5. července bylo zahájeno trestní stíhání uvedeného muže pro oba dva přečiny, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ uzavřela Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar