Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 barNějak se nám v Prostějově loupeže v barech nebezpečně množí. Po přepadení barmanky v Plumlovské ulici vyšetřuje kriminální policie v krátké době druhý podobný případ. A z jejího popisu vyplývá, že mnohem brutálnější. Maskovaný chlápek s pistolí v ruce vyhrožoval dvacetileté barmance z herny v Západní ulicí smrtí. Uzamknul ji na záchodě, sebral peníze a utekl!

„V pondělí těsně před zavírací dobou, tedy v sedm hodin ráno, vstoupil do herny - baru v Prostějově na ulici Západní neznámý pachatel, který v ruce držel krátkou střelnou zbraň. Po dvacetileté barmance požadoval vydání finanční hotovosti a mladou ženu pak pod pohrůžkou zabití uzavřel na toaletě s tím, že nesmí vycházet. Z herny odešel s předběžně zjištěnou částkou 39 tisíc korun,“ popsala nám loupež Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.
Asi o hodinu později našel vyděšenou mladou dívku na WC majitel baru, který vše také oznámil na policii. „Při loupeži ke zranění osob naštěstí nedošlo. Podle vyjádření obsluhy se jednalo o muže ve věku od 35 do 40 let, měl střední, asi 165 centimetrů vysokou postavu a byl oblečený do modrých riflí a světlé bundy. Na hlavě měl kuklu a na ní kšiltovku. Mluvil plynně česky bez přízvuku. Jak posléze bylo zjištěno, muž přišel do baru od Plumlovské ulice,“ dodala Miluše Zajícová.
Majitele baru se nám bohužel nepodařilo zkontaktovat. Z jiných zdrojů jsme se však dozvěděli, že mladá barmanka je psychicky na dně. „Měla tady ráno ještě pár hostů, ti však asi o půl sedmé odešli. Těsně před sedmou, kdy se chystala zavírat, však přišel ten chlápek v kukle. Měl hrozně tenké nohy, ale na sobě měl několik vrstev oblečení, takže to budilo dojem, že je tlustý,“ sdělil nám náš zdroj, který si nepřál být jmenován.

Policie žádá občany o pomoc při pátrání po pachateli této závažné násilné trestné činnosti, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k osobě pachatele, případně si v inkriminovanou dobu na uvedeném místě všimli něčeho neobvyklého, aby tyto poznatky předali policistům na telefonním čísle 974 781 336 nebo na lince 158, případně na kterékoliv policejní služebně.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments