Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 barNějak se nám v Prostějově loupeže v barech nebezpečně množí. Po přepadení barmanky v Plumlovské ulici vyšetřuje kriminální policie v krátké době druhý podobný případ. A z jejího popisu vyplývá, že mnohem brutálnější. Maskovaný chlápek s pistolí v ruce vyhrožoval dvacetileté barmance z herny v Západní ulicí smrtí. Uzamknul ji na záchodě, sebral peníze a utekl!

„V pondělí těsně před zavírací dobou, tedy v sedm hodin ráno, vstoupil do herny - baru v Prostějově na ulici Západní neznámý pachatel, který v ruce držel krátkou střelnou zbraň. Po dvacetileté barmance požadoval vydání finanční hotovosti a mladou ženu pak pod pohrůžkou zabití uzavřel na toaletě s tím, že nesmí vycházet. Z herny odešel s předběžně zjištěnou částkou 39 tisíc korun,“ popsala nám loupež Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.
Asi o hodinu později našel vyděšenou mladou dívku na WC majitel baru, který vše také oznámil na policii. „Při loupeži ke zranění osob naštěstí nedošlo. Podle vyjádření obsluhy se jednalo o muže ve věku od 35 do 40 let, měl střední, asi 165 centimetrů vysokou postavu a byl oblečený do modrých riflí a světlé bundy. Na hlavě měl kuklu a na ní kšiltovku. Mluvil plynně česky bez přízvuku. Jak posléze bylo zjištěno, muž přišel do baru od Plumlovské ulice,“ dodala Miluše Zajícová.
Majitele baru se nám bohužel nepodařilo zkontaktovat. Z jiných zdrojů jsme se však dozvěděli, že mladá barmanka je psychicky na dně. „Měla tady ráno ještě pár hostů, ti však asi o půl sedmé odešli. Těsně před sedmou, kdy se chystala zavírat, však přišel ten chlápek v kukle. Měl hrozně tenké nohy, ale na sobě měl několik vrstev oblečení, takže to budilo dojem, že je tlustý,“ sdělil nám náš zdroj, který si nepřál být jmenován.

Policie žádá občany o pomoc při pátrání po pachateli této závažné násilné trestné činnosti, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k osobě pachatele, případně si v inkriminovanou dobu na uvedeném místě všimli něčeho neobvyklého, aby tyto poznatky předali policistům na telefonním čísle 974 781 336 nebo na lince 158, případně na kterékoliv policejní služebně.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments