Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

 

Převrátili krávu!
Předminulou sobotu 1. března v podvečer u výdejního automatu na mléko umístěného v Okružní ulici převrátila plastovou krávu čtyřčlenná skupina opilých mladíků na jízdních kolech. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale dotyčné se nalézt nepodařilo. Pokud by hlídka cyklisty objevila a při dechové zkoušce bylo u nich zjištěno požití lihovin nebo jiných návykových látek, skončila by událost ve správním řízení, kde lze za toto jednání uložit pokutu až padesát tisíc korun. Cyklista je totiž brán z hlediska zákona jako řidič a má povinnost se dechové zkoušce podrobit. 

 

Mlsný zloděj
Poslední únorový den v dopoledních hodinách vyjížděla hlídka k mladíkovi, který byl přistižen v obchodním domě v ulici Okružní, jak prochází přes pokladní zónu s nezaplaceným zbožím. Setkání s tímto občanem však nebylo poslední. V podvečer byl opětovně chycen při drobné krádeži v supermarketu v Plumlovské ulici. V obou případech se jednalo o potraviny. Na druhý den své jednání zopakoval s tím rozdílem, že odcizené jídlo začal okamžitě konzumovat. Nejprve navštívil nákupní středisko poblíž pasáže, kde z regálu vzal čokoládu Milku a ihned začal hodovat. Do příchodu ochranky stačil polovinu čokolády spořádat. Za několik hodin poté se vydal na opačnou stranu města navštívit další prodejnu, kde ukořistil z chladničky obloženou bagetu a utekl. Tu po cestě snědl. Hlídka při následné kontrole okolí osmnáctiletého hocha s trvalým pobytem mimo Prostějov zadržela až v supermarketu na ulici Janáčkova. K činům se přiznal. Každá z popsaných událostí byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. 

Všímavá sousedka
Sousedka upozornila předminulou sobotu 1. března majitele bytu na podezřelé jednání ženy, která při stěhování z pronajatého bytu odnáší i jeho zařízení. Hlídka na místě zjistila, že věci, které patří pronajímateli, jsou již naloženy v přistavené dodávce. Jednalo se o lednici s mrazákem, sedací soupravu a dva kusy postele s úložným prostorem. Muž odhadl cenu svého odcizeného vybavení s ohledem na opotřebení na částku tři tisíce šestset korun. Bývalá nájemkyně nebyla schopna vysvětlit své počínání. Věci, které jí nepatřily, vrátila i s příslibem úhrady dlužného nájemného. 

Dvě stejné „občanky“
V sobotu 1. března ráno byl nahlášen na linku 156 nález tašky s osobními doklady, které patřily sedmačtyřicetileté ženě. Uvnitř kabelky se nacházely dva občanské průkazy s jejími nacionály. Následně bylo zjištěno, že jeden z těchto dokladů je nahlášen jako ztracený. Tato neplatná „občanka“ byla hlídkou předána na odbor občanských záležitostí. Zbylé věci vydali strážníci majitelce. Nahlásí-li osoba ztrátu občanského průkazu a poté ho objeví, je její zákonnou povinností ho odevzdat! V případě prokázání se neplatným občanským průkazem jde o podezření z přestupku, kdy ve správním řízení hrozí pokuta do výše až 10 000 korun.

Zadržené duo z pátrání
Během neděle 2. března skončily dvě osoby v pátrání v rukou policistů. První hledaná osoba byla strážníky objevena ve večerních hodinách při kontrole nádražních domků. Za několik hodin poté následovalo zajištění další osoby v pátrání. Ta se pohybovala na parkovišti u obchodního domu na ulici Újezd. V obou případech se jednalo o muže, kteří byli hlídkou dopraveni na služebnu Policie ČR.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments