Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

 

Převrátili krávu!
Předminulou sobotu 1. března v podvečer u výdejního automatu na mléko umístěného v Okružní ulici převrátila plastovou krávu čtyřčlenná skupina opilých mladíků na jízdních kolech. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale dotyčné se nalézt nepodařilo. Pokud by hlídka cyklisty objevila a při dechové zkoušce bylo u nich zjištěno požití lihovin nebo jiných návykových látek, skončila by událost ve správním řízení, kde lze za toto jednání uložit pokutu až padesát tisíc korun. Cyklista je totiž brán z hlediska zákona jako řidič a má povinnost se dechové zkoušce podrobit. 

 

Mlsný zloděj
Poslední únorový den v dopoledních hodinách vyjížděla hlídka k mladíkovi, který byl přistižen v obchodním domě v ulici Okružní, jak prochází přes pokladní zónu s nezaplaceným zbožím. Setkání s tímto občanem však nebylo poslední. V podvečer byl opětovně chycen při drobné krádeži v supermarketu v Plumlovské ulici. V obou případech se jednalo o potraviny. Na druhý den své jednání zopakoval s tím rozdílem, že odcizené jídlo začal okamžitě konzumovat. Nejprve navštívil nákupní středisko poblíž pasáže, kde z regálu vzal čokoládu Milku a ihned začal hodovat. Do příchodu ochranky stačil polovinu čokolády spořádat. Za několik hodin poté se vydal na opačnou stranu města navštívit další prodejnu, kde ukořistil z chladničky obloženou bagetu a utekl. Tu po cestě snědl. Hlídka při následné kontrole okolí osmnáctiletého hocha s trvalým pobytem mimo Prostějov zadržela až v supermarketu na ulici Janáčkova. K činům se přiznal. Každá z popsaných událostí byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. 

Všímavá sousedka
Sousedka upozornila předminulou sobotu 1. března majitele bytu na podezřelé jednání ženy, která při stěhování z pronajatého bytu odnáší i jeho zařízení. Hlídka na místě zjistila, že věci, které patří pronajímateli, jsou již naloženy v přistavené dodávce. Jednalo se o lednici s mrazákem, sedací soupravu a dva kusy postele s úložným prostorem. Muž odhadl cenu svého odcizeného vybavení s ohledem na opotřebení na částku tři tisíce šestset korun. Bývalá nájemkyně nebyla schopna vysvětlit své počínání. Věci, které jí nepatřily, vrátila i s příslibem úhrady dlužného nájemného. 

Dvě stejné „občanky“
V sobotu 1. března ráno byl nahlášen na linku 156 nález tašky s osobními doklady, které patřily sedmačtyřicetileté ženě. Uvnitř kabelky se nacházely dva občanské průkazy s jejími nacionály. Následně bylo zjištěno, že jeden z těchto dokladů je nahlášen jako ztracený. Tato neplatná „občanka“ byla hlídkou předána na odbor občanských záležitostí. Zbylé věci vydali strážníci majitelce. Nahlásí-li osoba ztrátu občanského průkazu a poté ho objeví, je její zákonnou povinností ho odevzdat! V případě prokázání se neplatným občanským průkazem jde o podezření z přestupku, kdy ve správním řízení hrozí pokuta do výše až 10 000 korun.

Zadržené duo z pátrání
Během neděle 2. března skončily dvě osoby v pátrání v rukou policistů. První hledaná osoba byla strážníky objevena ve večerních hodinách při kontrole nádražních domků. Za několik hodin poté následovalo zajištění další osoby v pátrání. Ta se pohybovala na parkovišti u obchodního domu na ulici Újezd. V obou případech se jednalo o muže, kteří byli hlídkou dopraveni na služebnu Policie ČR.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments